Kahramanmaraş çok yüksek riskli il grubuna yükseldi!

Kahramanmaraş haftalık vaka sayısını gösteren insidans haritasına göre 112,83 vaka sayısına ulaşarak kırmızı grup seviyesine yükseldi. Koronavirüs haritası gücellendiği takdirde Kahramanmaraş kırmızı renkte olan çok yüksek riskli grupta yer alacak.

Kahramanmaraş çok yüksek riskli il grubuna yükseldi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 7 Mart-2 Nisan arasında illere göre her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarını açıkladı. Yayınlanan haritada Kahramanmaraş 112,83 vaka sayısına ulaşıldı. Kahramanmaraş bu sayıyla beraber çok yüksek riskli illerin seviyesine yükselmiş oldu. Sağlık Bakanlığı haritayı güncellediğinde Kahramanmaraş kırmızı renkli illerden biri olacak.

İllere göre haftalık Kovid-19 vaka sayısı, her 100 bin kişide İstanbul'da 591,45, Ankara'da 272,79, İzmir'de 218,88 oldu.

EN ÇOK VAKA GÖRÜLEN İLLER,

Haftalık verilere göre Samsun, İstanbul, Yalova, Çanakkale ve Kırklareli, 100 bin kişide en çok Kovid-19 vakası görülen iller oldu.

EN AZ VAKA GÖRÜLEN İLLER

Haftalık verilere göre Şırnak, Hakkari, Şanlıurfa, Van ve Bitlis 100 bin kişide en az Kovid-19 vakası görülen iller oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"İllerimizde 100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısını gösteren insidans haritamızın güncel hali. Durumu lehimize çevirmek elimizde."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut
Mahmut - 2 hafta Önce

Gittiler 20 otobüs kongreye al sana k.maraş allahsız kitapsızlar ne hakkınız var bu kadar esnafın ekmeğiyle oynamaya

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.