Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan işçiler greve mi gidecek?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası' arasında çalışan yüzlerce işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma zemini olmamış, tüm üyelerin bilgisi dahilinde grev kararı alınacağı öne sürülmüştü.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan işçiler greve mi gidecek?

Belediyede örgütlü Hizmet İş Sendikası ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi arasında devam eden görüşmelerde sonuca varılamamış, işkur'a müracaat yapılarak grev kararı alacakları kamuoyuna yansımıştı.

Edinilen bilgiye göre Hizmet-İş sendikasına bağlı işçilerin grev kararı aldığı işkur'dan haber beklendiği öne sürüldü.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ise sendika ile sözleşme imzalamadan çalışan personellerine kendi inisiyatifi doğrultusunda Yevmiyelerini belirlediği öğrenilirken Hizmet İş sendikası ile ne zaman sözleşme imzalayacakları bilinmiyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nde en yüksek yevmiye 180 TL, en düşük yevmiye ise 120 TL oldu.

Bu duruma oldukça tepki gösteren Büyükşehir Belediye personelleri Kanal Maraş Whatsapp İhbar hattına yolladıkları mesajlar da ''maaşlarımıza zam beklerken maaşlarımız asgari ücretten düşük olacak'' diye belirttiler.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2021, 18:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
ede
ede - 7 ay Önce

Arkadaşlar bu şehirin nasıl bir günahı vardıda böyle birbaşkan seçildi rey veren elerimiz kırılsın

Hüseyin
Hüseyin - 7 ay Önce

Ücretler düşük evet. Ama dışarıya çıkın bakın bakayım bırak 120 tlyi insanlar 50 60 a hamallık yapar olmuş. Ha diyeceksiniz ki belediye personeli okumuş tahsil felan geçin bunları herkes te biliyor ki zamanında en angarya işe bile torpille iltimasla işe girenler şimdi şişme kadroyla maaş beğenmiyor. Siz bir gelin sanayi sitesinde demir fabrikasında ya da alimunyım döküm işinde çalışınlara bakın.. TÜRKİYE DE 657 VEYA DEVLET MEMURLUĞU STATÜSÜ İŞÇİLİK KALKMADIĞI SÜRECE BU ÜLKE BİR CM UZAMAZ.

vatandaş
vatandaş @Hüseyin - 7 ay Önce

o zaman çocuklarını boşuna okutma direkt yanına al

maraşlı
maraşlı - 7 ay Önce

Hayrettin hiç bir iş yapmadan ne kadar üçret aldıgını açıklasın habuki kendinin aldıgı maaş haram

Belediyede çalışan
Belediyede çalışan - 7 ay Önce

Sendikayla sözleşme imzalamadı kendi kafasından zam yaptı bu zamda da dürüstlükten bahseden başkan en yüksek maaşı göksunlu ve torpilli hak etmeyen herkese fazlasıyla verdi gerçek çalışan işçilere ise en alt limitten tarife uyguladı akpartiden vazgeçtik artık ama tayip erdoğan dan da vazgeçtik yeter artık kimse yokmu maraş TA haktan yana olup sesimize ses olacak biri

ede ede
ede ede - 7 ay Önce

herşey o kadar belirsizki...mesele maaş ise 300 lerde yevmiye alanlar var...onların sınıfı nedir acaba.bunu neden açıklamamışlar...

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.