İYİ Parti İl Başkanı Çabukel'den Hayrettin Güngör'e istifa çağrısı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan bin 703 işçinin oy kullandığı grev oylamasında bin 528 işçi evet dedi. 165 hayır oyunun çıkığı oylamada 10 kişinin ise oyu geçersiz sayıldı. Devam eden görüşmelerde karar çıkmazsa işçiler bir ay içerisinde greve gidebilecek. İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Çabukel grev ile ilgili Kanal Maraş'a değerlendirmelerde bulundu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Hizmet-İŞ bünyesinde çalışan bin 703 işçinin grev oylamasına gittiği Kahramanmaraş'ta, belediyelerde hareketli günler yaşanıyor.

Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş Sendikası arasında devam eden sözleşme görüşmelerinde ara bulucu süresi bitmiş, anlaşma sağlanamamıştı.

Grev oylamasına katılan 1703 işçinin, 1528'i ''GREVE EVET'' dedi. 

İŞÇİ "GREVE EVET" DİYOR

İşçilere destek amaçlı Kahramanmaraş Kafum Fuar Merkezi'nde bulunan İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel Kanal Maraş mikrofonlarına yaptığı açıklamada, "İşçi ve emekli kardeşlerimize buradan hayırlı olsun diyorum. Çok güzel dayanışma örneği gösterdiler. Kahramanmaraş tarihinde uzun bir aradan sonra bir güç gösterisi oluştu. İşçi kardeşlerimiz kendi gücünün farkına vardılar. Biz ve Kanal Maraş ekibi işçilere destek oldu. Destekleriniz için teşekkür ederiz. İşçi kardeşlerimiz sandıktan yüzde 90 gibi bir rakamla 'evet' kararı çıkarttılar. İnşAllah Büyükşehir Belediye Başkanı daha fazla inat etmez. İşçi kardeşlerimize hak ettiği ücreti verir diye düşünüyorum. Ayrıca ben sendikanın verdiği talebi de düşük buluyorum. Onlarında biraz daha yükseltmesini talep ediyoum. İşçi kardeşlerimiz bundan sonra daha çok güçlüler. Ben diğer AK Partili belediyelerin örnek alınmasını istiyorum. Kahramanmaraş sahipsiz bir şehir olsa da biz buradayız. İşçiler söke söke haklarını alacak diye düşünüyorum." diye konuştu.

"NE YAPARLARSA YAPSINLAR"

İYİ Parti İl Başkanı Çabukel, Hizmet-İş Sendikası işçilerine baskı yapılarak zorla sandıkta 'hayır oyu' kullanması yönelik soruye ise "Ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar. Emekçi kardeşlerimiz sonunda hakkını alır. Hiç kimse de buna mani olamaz. Sandıkta yüzde 90 evet çıktı. Yüzde 10 hayır neden verdiler onu merak ediyorum. O hayırı veren arkadaşlar ondan mı etkilendirler." dedi.

"İSTİFA EDİP GİDİN"

Sözlerini şöyle tamamlayan İYİ Parti İl Başkanı Çabukel:

"2 bin 800 işçi kardeşimizin bin 200'üne vasıfsız işçi' diyen Sayın Güngör'e buradan sesleniyorum. Sizin gibi vasıfsız yöneticilerin yönettiği bir şehirde maalesef bu şehirdeki insanlara vasıfsız diyecek kadar düşmüş bir insandan şunu bekliyorum. Koltuğunuzu bırakın. İstifa edip gidin. Bu şehrin insanları bu şehre sahip çıkarlar" ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2021, 17:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
ede
ede - 1 ay Önce

Mustafa Karaaslan ve Ahmet Çabukel tüm işçiler adına bulundukları katkıdan dolayı teşekür ederiz

Muhammed Salih
Muhammed Salih - 1 ay Önce

Vasıfsız işçi sözü çok enteresan ve üzücü. Aslında vasıfsız dediği işçiler en vasıflı insanlardır. Hayrettin gelsin bir çöp toplasın da Vasıf’ neymiş görsün.
İyi parti il başkanını kutluyırum. En vasıfsız adam Hayrettin ve Mehmet Ertürkmen dir. Partinin sayesinde adam sınıfına girmişler . Haydi bu ikili bu şehirde bağımsız aday olsun yemin ederim ki 3 tane oy alamazlar. Maraş’ı bunlara yedirmemek namus borcumuz olsun.

FATİH
FATİH @Muhammed Salih - 1 ay Önce

Aynen doğru söze ne denir

mustafa bekler
mustafa bekler - 1 ay Önce

ADAM AK PARTİYE ÖRNEK VERİYOR HADİ ORDAN

Mahmut
Mahmut - 1 ay Önce

Çok güzel demişsin ahmet bey ama bunlarda o utanma yüzü yok bu adam tam bir k.maraş düşmanı mı ney bundan bi hayır yok 5 yıl daha gitti artık yeter yeter bi ders verin bunlara hep birlikte bu memleket hepimizin yarın kaçar bırakır gider kitap yaznaya

ali
ali - 1 ay Önce

hayır kullanan 165 yalaka kim acaba !

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.