İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kahramanmaraş'ta: Flaş 'Suriyeliler' açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kahramanmaraş Geçici Barınma Merkezi'nde son zamanlar gündemden düşmeyen Suriyeliler ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, son günlerde gündemi meşgul eden Suriyeli sığınmacıların gönderilmesiyle ilgili açıklama yaptı. 

İşte Süleyman Soylu'nun açıklamaları:

Son günlerde özellikle İstanbul üzerinden yürütülen konu, tamamen düzensiz ve kaçak göçle mücadeleyle ilgili bir konudur. Geçici koruma statüsündeki hiçbir Suriyelinin, uluslararası koruma statüsüyle ülkemizde bulunan bir yabancının veya ikamet izniyle ülkemizde bulunan bir kişinin sınır dışı edilmesi gibi bir durum asla söz konusu değildir, kabul edilebilir değildir. Bunu yapabilme kabiliyetine ve hakkına da sahip değiliz. Ne böyle bir istemimiz var ne böyle bir eylemimiz var ne böyle bir hakkımız var. Bu kadar açık ve net.

Geçen yıl 268 bin kaçak göçmen yakalandı. Bu yıl, günümüz itibarıyla yakalanan düzensiz veya kaçak göçmen sayısı 165 bini geçmiş durumda. Bu şu demektir; bir operasyon yürütüyoruz, yıl sonu itibarıyla bu 300 bini aşar.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2019, 18:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.