Hani Tekke Kentsel Dönüşüm için yıkılacaktı?

Kahramanmaraş'ta AK Partili eski belediye başkanları tarafından hazırlanan kentsel dönüşüm projesi, AK Partili yeni başkan Hayrettin Güngör'ünde göreve gelir gelmez ilk iş olarak Tekke Kentsel dönüşüme başlanacağını söylemişti. Kentsel dönüşüm yapılması beklenen Yusuflar Mahallesi'nin yolları bugün asfaltlandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Kahramanmaraş'a yaptığı ziyarette, Valilik’te İl Değerlendirme Toplantısı’nda, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, yeni dönem projeleri ile ilgili bir sunum gerçekleştirmişti.

Yeni dönem projelerinin arasında yer alan Tekke Kentsel Dönüşümü karara bağlanmıştı. Bu karar toplantının ardından Bakan Kurum tarafından kamuoyuyla paylaşılmıştı.

Tekke Kentsel Dönüşümü kararı sonrası, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin, Yusuflar Mahallesi'nde (Tekke) yollarının sıcak asfalt yapması mahalle halkı tarafından tepkileri beraberinden getirdi. 

''HANİ TEKKE YIKILACAKTI?"

Asfalt çalışmasının yapıldığını gören vatandaşlar, ''Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Ancak merakımızdan soruyoruz. Hani Tekke Kentsel Dönüşüm için yıkılacaktı?" diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2020, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.