Gürbak: 'Kimse itibar etmesin'

Bugün Kahramanmaraş’ta bir muhtar azasının dolandırıcıların hedefi olması üzerine Kahramanmaraş Onikişubat Muhtarlar Derneği(KOMDER) Başkanı Ramazan Gürbak bir açıklama yaptı. Gürbak: ''Bizim askerimiz polisimiz asla para istemez, muhtar arkadaşlarımız asla bu tip telefonlara itibar etmesinler'' dedi.

Gürbak: 'Kimse itibar etmesin'
banner150

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ve Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri bir dolandırıcılık vakasını önledi. Bu kez dolandırılmaktan kıl payı kurtulan ise bir Muhtar azası oldu. Yöntem ise şeytana pabucunu ters giydirir cinsten. Mahalle muhtarını arayan dolandırıcılar: “ Ben askeriye de başçavuşum, biz sana her zaman ulaşamıyoruz, şu azalarının numarasını bize gönderde onlarla iletişime geçelim” dedi. Bunun üzerine muhtar da azalarının telefon numaralarını bilmeden dolandırıcıya attı. Bunun üzerine dolandırıcılar aza Adem Çapar’ı arayarak dolandırmaya çalıştı. Polis haber merkezinin ekiplere bilgi geçmesinin ardından dolandırıcılar emellerine ulaşamadı.

Yaşanan bu gelişmeler hakkında Kanal Maraş mikrofonlarına bir açıklama yapan Kahramanmaraş Onikişubat Muhtarlar Derneği(KOMDER) Başkanı Ramazan Gürbak: “Ülkemizde teknolojinin ilerlemesi ile bunu kötüye kullanan insanlar tarafından çeşitli dolandırıcılık yöntemi geliştirildi. Dolandırıcılık yöntemleri gelişirken bugün ki dolandırıcılık yöntemine alet gedilmek istenen bir muhtar arkadaşımız oldu. Muhtar arkadaşımızı başçavuş olduğunu iddia eden şahıs arayarak; ‘Ben başçavuşum, size her zaman ulaşamayabilirim, azalarınızın numarasına ihtiyacım var diyor’ bunu söyleyince muhtar arkadaşımızda bunu art niyet aramadan telefon numaralarını veriyor. Hemen ardından azayı arıyorlar. Aza arkadaşa da yine başçavuş olduğunu iddia eden dolandırıcı, terör örgütleri ile alakalı bir bahane ederek banka hesap numarasına para yatırmasını istiyor. Bunu da çok dikkatli olan polisimiz, fark ediyor. Aslında bakarsanız çok güzel bir olay olmuş, Azanın telaşını fark eden polislerimiz, bir durum olup olmadığını soruyor. Aza arkadaşımız da terör örgütleri ile alakalı bir durum varmış deyince, hayır bu bir dolandırıcılık sakın buna para yatırma diyor polis arkadaşlarımız. Bize bununla ilgili bilgi geldi. Bütün muhtar arkadaşlarıma buradan sesleniyorum; ‘asker polis olduğunu iddia ederek sizden para isteyen hiçkimseye itibar etmeyin. Çünkü bizim polisimiz, askerimiz kimseden para istemez. Buna lütfen dikkat edin. Azaların ve mahalle sakinlerinin kim olursa olsun itibar etmeyin.’ Bununla da ilgili sık sık duyuru yapın”

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2017, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner154

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.