Güngör'den beklenen açıklama Yavaş'tan geldi

AK Parti'nin kalesi olarak nitlendirilen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nden hemşehrilerine destek yardımı beklenirken, beklenen açıklama CHP'li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan geldi. Başkan Yavaş, ‘Başkent Kart’ projesi kapsamında 232 bin 351 aileye 100 milyon liralık destek sağlayacaklarını duyurdu.

Koronavirüs salgını nedeniyle 81 il için 3 haftaya tam kapanmaya geçilmesi kararı alınırken, vatandaş için herhangi bir destek paketi açıklanmaması üzerine belediyeler harekete geçti. Vatandaşa ilk destek paketi AK Parti'nin kalesi Kahramanmaraş'tan gelmesi beklenirken Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’tan geldi.

CHP'li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş'ın bu destek paketinin ardından, gözler Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'ne çevrildi. Kulislerde dolaşan bilgilere göre; Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı geçecek bir adım atmaya hazırlandığı iddia ediliyor. AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal'ın Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'ne ekstradan bir kaynak aktarmaya çalıştığı söyleniyor.

BAŞKAN YAVAŞ'IN PROJESİ NASIL?
Pandemi döneminde ihtiyaç sahibi vatandaşların artması üzerine sosyal yardım alan aileler ile bu dönemde işini kaybeden esnaf ve sektör çalışanlarına müjde veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 232 bin 351 aileye 100 milyon TL’lik destek paketi hazırladıklarını açıkladı.

DESTEK PAKETİNDEN 232 BİN 351 AİLE YARARLANACAK
Sosyal medya hesabında konuyla ilgili paylaşımın sözlerine, ‘Sevgili Ailem’ diyerek başlayan ve Başkent Kart projesini hayata geçirdiklerini duyuran Yavaş, destek paketinin detaylarını şöyle paylaştı:

“Seçimlerden önce söz verdiğimiz, sosyal yardım alan ailelerimizin desteklerden uygarca faydalanabileceği Başkent Kart projemizi hayata geçiriyoruz. Bu sayede artık Ankara’da alan el veren eli görmeyecek, bir tüccar zengin edilmeyecek, yardım ekonomisi tüm kente yayılacak ve aileler standart paketleri değil, ihtiyacı olan ürünleri serbestçe seçerek alabilecekler. Bu vesile ile sizlere Ramazan ayında Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak 100 milyon liralık büyük destek paketimizi açıklamak istiyorum. Basımı ve dağıtımı tamamlanan 113 bin ailenin Başkent Kartına 400’er lira tanımlayacağız. Pandemi nedeniyle kapanan sektör temsilcileri ve çalışanları ile geliri azalan esnaflardan oluşan 18 bin 500 kişiye 400’er lira nakit ödeme yapacağız.”

“DESTEK EKONOMİSİ TÜM KENTE YAYILACAK”
Kartlarına ve isimlerine yükleme yapılan vatandaşlara kısa mesaj yoluyla bilgilendirme yapılacağını belirten Yavaş, şöyle devam etti: “Bu yeni destek anlayışımız sayesinde, kartlara yüklenen ya da nakit yatırılan ekonomiden semtlerdeki bütün esnaflarımız yararlanacaktır. Kart basımı bayram sonrasına kalan aileler ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızdan oluşan 100 bin 851 aileye ise 470 lira tutarında gıda kolisi dağıtımını bu hafta içi tamamlayacağız. Böylece Mübarek Ramazan ayında 232 bin 351 aileye 100 milyon lira destek sağlamış olacağız.”

Öte yandan Yavaş, 1 Nisan tarihinde yeniden başlattığı ‘6 Milyon Tek Yürek’ kampanyasına katılarak destek veren tüm hayırseverlere de teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2021, 11:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
ede
ede - 1 hafta Önce

Hayrrettin '200 300 işçi işten 29 K ile attı bunların vebali hayrettine yeter

ibo
ibo - 1 hafta Önce

Hayrettin ile Mahsur Yavaşı aynı kefeye koymayın Mahsur başkan adam gibi adam öteki sıraaltı adam

cafer
cafer - 1 hafta Önce

Bu köyüne bile muhtar yapılmayacak adamı bize kayum başkan diye yollanmış adamı azil yapın gönlümüzü alın

ibo
ibo - 1 hafta Önce

Bu Hayrettin tekke kentsel dönüşümü için Çevre ve şehircilik bakanlığından gelenlere hepinizin gözü önünde Kaleden Tekkeyi gösterdi (ayagına çamur bulaşmasın diye)Tekkenin sokaklarına dahi girmedi

Mahmut
Mahmut - 1 hafta Önce

Helal olsun mansur başkana

Edem
Edem - 1 hafta Önce

Helal sana Mansur başkan. Allah'ına kurban... Darısı bizim memleketin başına...

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.