Filtreye 'evet' diyen vekillerin 'u' dönüşü!

Termik santrallerinin bacalarına filtre takılmasını erteleyen kanun teklifinin geçmesi için 'kabul' oyu veren AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri, Başkan Erdoğan'ın teklifi veto etmesiyle 'u' dönüşü yaptı.

Filtreye 'evet' diyen vekillerin 'u' dönüşü!
banner150

Kamuoyunda tepkiye neden olan termik santrallere baca filtresi takılmasını erteleyen yasa 2,5 yıl ertelenmesini öngörüyordu.

'EVET' DEDİLER
Bu yasa Meclis'ten AK Parti'nin 203, MHP'nin 14 evet oyuyla geçti. CHP'den 25, İyi Parti'den 7, HDP'den ise 4 milletvekili ret oyu verdi.

ERDOĞAN ONAYLAMADI
Cumhurbşakanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ise bu yasayı veto ettiğini açıkladı. Erdoğan, bugün Londra'ya gitmeden önce yaptığı açıklamada; "Bu erteleme böyle bir talep önümüze gelmiyor. Daha önce de bu erteleme yapıldı. Yüklenici firmalar filtre çalışmalarını gerçekleştirmediler. Dünyada Paris sürecini yaşadık yaşıyoruz. Orada da sözlerinde durmadılar biz de imzayı atmadık." dedi.

TEŞEKKÜR İÇİN SIRAYA GİRDİLER
Termik santrallerin filtre takma zorunluluğunun ertelenmesine 'evet' diyen AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Başkan Erdoğan'ın vetosunun ardından Erdoğan'a veto teşekkürlerini Twitter üzerinden iletti. Ancak AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öcal'ın attığı tweeti sildiği görüldü.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.