Erdoğan: Dağları deldik

Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki kaymakamlar toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Bizler dağları deldik ve Ferhat’ı Şirin’e kavuşturduk.'' dedi.

Erdoğan: Dağları deldik

"Birisi çıkmış, 'kamyon şoförlerine sorun yolların durumunu' diyor." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:"

Eline diline dursun ya. 20 sene önce bu yollarda acaba kamyonlar, otobüsler rahat rahat hareket edebiliyor muydu? Şimdi otobüsler de kamyonlar da bu yollarda, duble yollardan tutunuz diğer otobanlara varıncaya kadar, hepsinde rahat rahat yolculuğunu, seyahatini yapabiliyor. Yani bu yollarda araç kullanmamış olsak, bir yerlere gidip gelmemiş olsak bu yalancının yalanına biz de aldanacağız ya, insaf."

Cumhuriyet tarihi boyunca 6 bin 100 kilometre yol yapıldığını kaydeden, Cumhurbaşkanı Erdoğan "AK Parti’nin göreve geldiği 15 yıllık sürenin içerisinde 19 bin kilometre yol sığdırdık. 'Yol medeniyettir' dedik ve Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan yolun 3 katını hizmete sunduk. Bu adımları bunun için attık. Tarihi ile mukayese edilmeyecek derecede şuanda bizim bitirdiğimiz tüneller var.

"DAĞLARI DELDİK"
Kahramanmaraşlı iyi biliyor ve o da tünelden giderken de gazabını dile getiriyor,  ‘Görmüyor musun bu tünelleri, var mıydı böyle bir tünel’ diyor. Bizler dağları deldik ve Ferhat’ı Şirin’e kavuşturduk. Biz bunları yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şuayip
Şuayip - 6 ay Önce

Helal olsun reis, Allah'ına kurban senin, Anlamazlar bunlar.

SIRADAKİ HABER