Elbistan Olay haber sitesinden Büyükşehir Belediyesi'ne suçlama!

Kahramanmaraş'ın Elbistan İlçesinde faaliyette bulunan Elbistan Olay haber sitesi; 'Hayrettin Güngör gazetecilerle basın toplantısı düzenledi' başlıklı haberinde, Büyükşehir Belediyesi hakkında şaşırtan bir haber yaparak ''Büyükşehir Belediyesi Kahramanmaraş merkezindeki yerel gazetecilere 2-3 ayda bir 400 ile 800 lira arasında değişen fiyatlar veriyor. Kahramanmaraş merkezindeki gazeteciler ise 2-3 ayda bir 400 liralık reklam alabilmek için Büyükşehir Belediyesi'nden servis edilen haberleri yayınlıyor.'' ithamında bulundu.

Elbistan Olay haber sitesinden Büyükşehir Belediyesi'ne suçlama!
banner150


Elbistan Olay haber sitesi yapmış olduğu, 'Hayrettin Güngör gazetecilerle basın toplantısı düzenledi' başlıklı haberinde, Kahramanmaraş Merkezde bulunan yerel gazetecilere yönelik "Büyükşehir Belediyesi, yerel gazetecilere servis ettiği haberleri yayınlamak ve hakkında olumsuz bir eleştiri yapmamak şartıyla 2-3 ayda bir reklam verecek 400 ila 800 lira arasında değişen fiyatlarla reklam veriyor. Kahramanmaraş merkezindeki gazeteciler ise 2-3 ayda bir 400 liralık reklam alabilmek için Büyükşehir Belediyesi'nden servis edilen haberleri yayınlıyor." şeklinde haber yaparak ithamlarda bulundu.

İşte Elbistan Olay haber sitesinin o haberin tamamı;

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, 2-3 ayda bir 400 lira ödeyerek haber yaptırdığı gazetecilerle bir araya geldi. İşte detaylar..

Kahramanmaraş kalesinin yılbaşında açılacağı sözünü veren ama sözünü tutamayan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, bugün de yerel basınla bir araya gelerek, restorasyon ve düzenleme çalışmalarının tamamlandığını kalenin ise bayram sonrası açılacağını söyledi.

Sosyal Medya'da Paylaştı

Başkan Güngör, bir araya geldiği gazetecilerle çektirdiği fotoğrafları ise sosyal medya hesabından paylaşarak; "Değerli basın mensuplarımıza Tarihi Maraş Kalemizin restorasyonu ve şehrimiz için yapmayı planladığımız projelerimiz hakkında bilgiler paylaştık. Hemşehrilerimize ve şehrimize hayırlı olsun." dedi.

2-3 Ayda Bir 400 Lira Ödeme

Büyükşehir Belediyesi, yerel gazetecilere servis ettiği haberleri yayınlamak ve hakkında olumsuz bir eleştiri yapmamak şartıyla 2-3 ayda bir reklam verecek 400 ila 800 lira arasında değişen fiyatlarla reklam veriyor. Kahramanmaraş merkezindeki gazeteciler ise 2-3 ayda bir 400 liralık reklam alabilmek için Büyükşehir Belediyesi'nden servis edilen haberleri yayınlıyor.

KAMUOYUNA AÇIKLAMA YAPILACAK MI?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Yerel Gazeteciler, Elbistan Olay haber sitesinin ithamlar içeren haberi ile ilgili kamuoyuna ne gibi bir açıklama yapacakları merakla bekleniyor.
 

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2020, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.