Elbistan Festivali'ne az sayıda katılım! Çareyi böyle buldular

Kahramanmaraş'ın Elbistan Belediyesi'nin düzenlediği festivale az sayıda katılım olması dikkat çekti. Belediye bu az sayıdaki katılımı yükseltmek için akılalmaz bir yönteme başvurdu.

Elbistan Festivali'ne az sayıda katılım! Çareyi böyle buldular

Kahramanmaraş'ın Elbistan Belediyesi, pandemiden dolayı ilçesinde müzik organizasyonlarından biri olacak Elbistan Festivali düzenliyor. Son günlerde yolsuzluk haberleri ile çalkalanan Elbistan İlçesinde Belediye Başkanı Gürbüz'ün festival düzenleyerek bir nevi ilçe halkına şirin gözükmeye çalıştığı öne sürüldü.

MESAİ BİTİMİ ZORUNLU ÇALIŞMA
Elbistan Belediyesi bünyesinde çalışan tüm personele festivale gitmeleri için mesaj attı. Telefonlarına gelen mesajla okuduklarına inanamayan personel, ''festival için adam bulamıyorlar, mesai bitmeden bize festivalin yapılacağı alana gidin demeleri ne kadar etik'' demekten kendilerini alamadılar.

FESTİVALE KATILIM AZ
Festivale katılımının az olduğu gerekçesiyle Elbistan Belediyesi idari binasında çalışan personellerine de katılım mesajı atarak sözde şov yapmak istediği bilgisine ulaşıldı. Festivale Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ünde katılacağı açıklanmıştı. Ancak kortejde Büyükşehir Belediye Başkanının olmadığı görülürken ''Hayrettin Güngör ile Mehmet Gürbüz'ün arasının limoni olduğu o yüzden festivale katılmadığı halk arasında en çok konuşulan konuların başında gelmeye başladığı'' öne sürüldü.

PANDEMİ DOLAYISIYLA VİRÜSE DİKKAT 

Son günlerde Türkiye'de Covid artarken ve Kahramanmaraş kırmızı kategoride iken, ''Elbistan ilçesinde böyle bir konserin düzenlenmesi ne kadar doğru, bunun vebalini kim alacak?'' serzenişlerde halkın bulunduğu belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2021, 16:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Talip Erdem
Talip Erdem - 2 ay Önce

Memurları mesai saati bitmeden yürüyüşe cağırmakta nedir. Mesai 17:00 da bitmiyor mu ?

Ak partiliyizha
Ak partiliyizha - 2 ay Önce

Haberinize hassasiyetinize cok ama cok tesekkurler...kalabalik toplanmis toplanmamis beni ilgilendirmez...Ama haberdede degindiginiz gibi vakalar 2 bin ikibin artarken virus bulasmamasi mumkun mu...elbette bulasacaktir..bunun vebali tepeden tirnaga il baskanindan milletvekillerine ilce baskani belediye meclis uyelerine herkese olacaktir...0nceden CHP li belediyeler yaparken kinardik şimdi misliyle biz yapiyoruz...Millet acken bu sanatcilara verilen Para vicdani mi insani miii..0zellikle pandemi surecinde tekrar akla vicdana merhamete davet ediyorum...Gerekirse ucretleeini odesin ama konser yapilmasin ...Vicdan vicdan...

Elbistanlı
Elbistanlı - 2 ay Önce

Ne oldu çekemediniz mi ilçeniz Türkiye'nin en büyük festivalini düzenlediği için ??

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.