Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz'ün tepki çeken görüntüleri

Her geçen gün bir skandalı patlak veren AK Partili Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz'ün yeni skandal görüntüleri ortaya çıktı. Geçen hafta verdiği basın toplantısının tekrarını izlerken ve pandemi nedeniyle toplu iftarda bulunulmaması genelgesi varken, Millet can derdiyle ugraşırken Gürbüz'ün yanında bulunan kişinin purosunu beraber yakıp içmesi ve bu anı videoya çekip sosyal medyada yayınlaması kamuoyunda inanılmaz tepkilere neden oldu.

Türkiye'de yetkililer her gün koronavirüsle mücadelede tedbirin önemini vurgularken, Kahramanmaraş'ın Elbistan İlçesi'nde ortaya çıkan görüntüler 'pes' dedirtti.

29 Nisan Perşembe günü başlayan ve 17 Mayıs 2021 tarihinde son bulacak olan sokağa çıkma yasağı devam ederken adı sürekli gündemden düşmeyen Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz'ün bir skandalı daha ortaya çıktı.

Geçtiğimiz hafta perşembe günü özel bir tesiste basın toplantısı düzenleyen Başkan Gürbüz, ihalelerdeki yolsuzluk iddiaları, şeker alımı, şeker fabrikasına verilen kireç taşı ve bisiklet yolu için alınan boya başta olmak üzere tüm iddialara açıklık vermeye çalışmıştı.

Basın toplantısının ardından ve sokağa çıkma yasağının olmasına rağmen yakın arkadaşlarıyla birlikte yerel TV'de tekrarı verilen basın toplantısını izlerken puro alemi yaptığı o anlar kaydedildi.

AK Partili Meclis Üyesi D.Ç.'nin evinde bir araya gelindiği iddia edilen bu görüntülerde petrolcu ve banker bir ismin purosunu yakması ve sonra kendi purosunu yakarak dumanını tüttürmesi ile çekilen bu görüntüler sosyal medya hesabından paylaşılınca kamuoyunda infiala yol açtı.

TEPKİ ÇEKEN GÖRÜNTÜLER
Elbistan genelinde bu olaya büyük tepkiler verildi. Sosyal medyada verilen tepkilerde özellikle; ''Hani pandemi nedeniyle kimse kalabalık iftar programında bulunmayacaktı. Hani bir araya gelmek yasaktı. Mehmet Gürbüz'ün dokunulmazlığı mı var ki, o gidiyor bir Meclis Üyesinin evinde İftar yapmaya, kalabalık bir oda içinde puro tüttürmeye ve bunu çekip sosyal medyada paylaşılmasına izin vermeye yazıklar olsun'' yazılıp insanların birbirine bu video görüntülerini paylaştıkları ve ''bakın bakın belediye başkanı hiç umrunda değil, usulsüzlük olmuş, yolsuzluk olmuş, umrunda değil, kendini televizyonda tekrar izlemekten keyif aldığı belli, yaksın içsin puroyu elbistan halkı ekmeğinin derdindeyken, insanlar açlıktan ekonomi zorluklardan intihar ederken o puro yaksın içsin, keyif çatsın. Allah büyük o sandık gelir nasıl olsa'' dedikleri öne sürüldü.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2021, 11:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ak partiliyiz
Ak partiliyiz - 2 hafta Önce

Eger bu goruntuler bir fakir fukaraya ait olsaydi kolluk kuvvetleri ceza yazarmiydi yazmazmiydi...kaldiki gectigimiz gunlerde acik havada dogum gunu kutlayan İyi partili belediye baskanina ceza yazilmisti...ustelik bu kapali mekanda...Kanunlar herkese esit uygulanmalidir..Devletin dini Adalettir...

Muhammed salih
Muhammed salih - 2 hafta Önce

Mustafa bey bu puro alemine bakınca sanki başka şeylerde içilmiş gibi . Çünkü hareketler normal değil. Keş adamlar alem yapıyor resmen. Bunlar görebildiğimiz taraflar , ya göremediklerimiz .
Bunlar bir ekip ve arkasında muhtemelen sayın Kırmızı plaka kapmış vekilimiz var. Yahu reis dumana karşı, bunlar soba bacası gibi. Şimdi içki yasağı geldi , Allah bilir bunlar üzülmüştür en çok. Ben söyleyim burdan yakında yakında reis şamarı vuracak bunada, yüreğimiz soğumaz . Bunu Elbistan’a getirende şamarı yesin.

Yavuz Şahin
Yavuz Şahin - 2 hafta Önce

Esrar çekmiş olmasınlar

Ayça
Ayça - 2 hafta Önce

Sokağa çıkmak yasak, iftar yapmak yasak, toplanmak yasak . Ama vatandaşa yasak . Ak partili meclis üyeleri ve petrolcülere serbest de haberimiz mi yok. Yazıklar olsun!!!

Bilal sezgin
Bilal sezgin - 2 hafta Önce

Maşallah lebaleb! :)

Hasan Ali Tas
Hasan Ali Tas - 2 hafta Önce

Adam sigaradamı içmesin

M. Eken
M. Eken - 2 hafta Önce

Tuz kokmuş tuz artık dikiş tutmaz

Arslan
Arslan - 2 hafta Önce

Başkan ye kebabı iç şarabı vur kabak gibi züte. Puroyu iç halkın parasınıda har vurup harman savur nede olsa yine Akp ye verirler oyu bir kaybın olmaz.


SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.