Dulkadiroğlu'nda okul yıkım kararına velilerden tepki!

Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu İlçesi Şeyh Şamil Mahallesi'nde bulunan Dulkadiroğlu İlköğretim Okulu'nun çürük olması gerekçesi ile yıkım kararı alındı. Yıkım kararı sonrası yönetmelik gereği İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yapmış olduğu öğrenci dağılımından dolayı mağdur olan veliler okul bahçesinde toplanarak duruma tepki gösterdi.

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesi Şeyh Şamil Mahallesi'nde bulunan Dulkadiroğlu İlköğretim okulunda ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin eğitim gördüğü 23 derslikli binanın çürük olması sebebiyle yıkımı kararlaştırıldı.

Yıkımı gerçekleştirilecek olan okuldaki öğrenciler de başka okullara nakledilecek. Durum karşısında  ne yapacaklarını şaşıran veliler ise bu yıkımın yaz tatilinde yapılması gerektiği yönünde görüş bildirdiler.

Yaşanan bu olaydan dolayı rahatsız olan veliler, okul bahçesinde toplanarak dönem ortasında öğrencilerin eğitimi devam ederken bu kararın alınmasında şikayetçi olduklarını dile getirerek, AK Parti İl ve İlçe başkanlarını, Belediye başkanlarını ve Kahramanmaraş Valisine çağrıda bulunarak yardım istediler. 

Dulkadiroğlu İlköğretim okulunun yıkım kararı üzerine veliler imza kampanyası başlattı.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2018, 16:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
46 46
46 46 - 1 yıl Önce

Ne çalışkan devlet işin ucunda ihale olunca okulların kapanmasını bile bekleyemiyorlar...???...!!!

ismail çam
ismail çam - 1 yıl Önce

Eğitimin temel unsuru eğim sezonun ortasında okulyıkmakmı binbeşyüz çocuğu ortada koymakmı

Serife akgöz
Serife akgöz - 1 yıl Önce

Yıkılmasını istemiyorum

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.