DSi’den izin alıp menfez yaptırdılar! Bir siyasi partinin milletvekili burayı yıktırmaya çalışıyor

Kahramanmaraş'ta evlerine rahat bir şekilde gidebilmesi için DSİ'den izin alıp köprü üzerine menfez yaptılar. Ancak siyasi partinin bir milletvekili DSİ'ye menfezin yıkılması için baskı yaptığını öğrenince şok yaşadılar.

Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesine bağlı Döngele Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar, evi ile yol arasında bulunan kanal üzerine kendi imkanları ile menfez yaptı.

Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından izin alınıp yapılan menfeze iktidar partisinin bir milletvekilli tarafından baskı yapıldığı iddia edilerek buranın yıkılacağını söyledi.

Cuma günü saat 11 de bir heyetin buraya gelip inceleme yaparak yıkım için gerekli işlemleri yapacağını belirten mahalle sakinleri, ''Kanal Maraş her zaman olduğu gibi vatandaşların yanında yer alıyor. Sesimizi ancak siz duyurursunuz. Kimseden korkmadan yayın yapıyorsunuz. Biz halk olarak Kanal Maraş'ı hem sosyal medyada hem YouTube de seyrediyoruz. Bize yardımcı olun'' diyerek Mağduriyetlerini Kanal Maraş WhatsApp ihbar hattına çektiği videoyu göndererek konuştu; "Biz buradaki menfezi DSİ'den izin alıp kendi imkanlarımızla yaptırdık. Fakat buna karşılık bir siyasi partinin milletvekili bu köprünün yıkımı için DSİ'ye baskı yapıyor. Sayın vekilim gelip burayı tespit etmeden talepte bulunmasın." ifadelerini kullandı.

KANAL MARAŞ HALKIN YANINDA OLACAK

Kanal Maraş haber merkezi ekipleri Cuma günü Döngel mahallesinde olacak ve kanal üzerinde evlerine geçmek için izin alınarak yapılan menfezin yıkılıp yıkılmayacağı ile ilgili yetkililere mikrofonu uzatacak.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2021, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.