Denizsiz Kahramanmaraş'ta yengeç satışı patladı: Tanesi 10 lira

Kahramanmaraş'ta bir balıkçı esnafı tarafından getirilen yengeçler kapış kapış satılıyor. Balıkçı İbrahim Sarı, sağlık açısından faydalı olduğu söyleyerek tanesi ise 10 liradan satıldığını ifade etti.

Denizsiz Kahramanmaraş'ta yengeç satışı patladı: Tanesi 10 lira
banner150

Kahramanmaraş'ta yengece olan talep artması nedeniyle balık pazarlarının tezgahlarında yengeç satışları da arttı.

Akdeniz'den getirilen yengeçler, balıkçı esnafında tanesi 10 liradan satılırken, lokantalarda da pişirilerek servise sunuluyor. Kaynamış su içerisine konulup 10 dakika pişirilen yengeç, müşterilerin ilgisini çekiyor.

Yengeç tüketenin odak ve algılamada gelişim kaydedeceğini ifade eden balıkçı esnafı İbrahim Sarı, “Bu yengeçler İskenderun ve Silifke'den geliyor. Besleyici bir ürün ve vitamin deposu haşlanarak tüketilebilir. Artık Kahramanmaraş'ta yengeçleri pişirip satışını da yapıyoruz. Yengeç lokantası olmuş oldu. Yengeç talepleri giderek artıyor ve lokantalarda da yengeç pişirilerek satışa sunuluyor. Geçen yıl tanesi 5 lira olan yengeç, bu yıl ise 10 liradan satılıyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.