Cumhurbaşkanı Erdoğan Kahramanmaraş'a geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7 Kasım’da İl Kongresi için Kahramanmaraş'a geliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kahramanmaraş'a geliyor
banner150

AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 Kasım Cumartesi günü il kongresi için kentte olacağını bildirdi. Ayrıca Erdoğan’ın Kahramanmaraş'a geldiğinde Büyükşehir Belediyesi ile ilgili tüm şikayetlerin de değerlendirileceği kaydedildi.

Erdoğan, il kongrelerine başlayacaklarını belirterek, "Bu çerçevede inşallah hafta sonu Şırnak’ta olacağız, 24 Ekim’de Kayseri, 25 Ekim'de Malatya, 31 Ekim'de Van, 1 Kasım'da Samsun, 7 Kasım’da Kahramanmaraş, 8 Kasım’da Kocaeli il kongrelerimizde bizzat yer alarak milletimizle kucaklaşacağız" diye konuştu. 

'TERÖR ÖRGÜTÜNÜ SAVUNMAK BİR MESLEK KURULUŞUNUN GÖREVİ OLAMAZ'

"Türkiye’nin çözmesi gereken sorunların biri de meslek kuruluşların artık sürdürülemez hale gelmiş çarpık yapısıdır" diyen Erdoğan, şöyle konuştu:

"Terör örgütünden birisini getirip başına koymuşlar, ne zamandan beri terörle iç içe olanlar Türk Tabipleri Birliği (TTB) gibi önemli bir kuruluşun başına geçebiliyor. Bunun adı demokratik bir yaklaşım değildir. Bunun adı terör örgütlerinin adeta sivil toplum kuruluşlarına el koyması hadisesidir. TTB başta olmak üzere diğer meslek kuruluşlarındaki sorunlar artık tahammül edilemez seviyeye ulaşmıştır. TTB, bunun gibi kimi meslek kuruluşları açıkça Anayasa’ya aykırı faaliyet içindeki bu meslek kuruluşlarının yönetimleri üyelerinin tamamını temsil etmekten çok uzaktır. Çoklu baro sisteminde yapıldığı gibi aynı çalışmayı TTB ve diğer meslek odaları için de yapmak durumundayız. Cumhur ittifakı olarak bu çalışmayı başarılı bir şekilde sürdüreceğimize inanıyoruz. Terör örgütünü savunmak bir meslek kuruluşunun görevi olamaz."

'AZERBAYCAN'IN YANINDA OLMAYI SÜRDÜRECEĞİZ'
Erdoğan, "Azerbaycan'ın işgal topraklarını kurtarmak amacıyla yürüttüğü şanlı mücadeleyi buradan bir kez daha selamlıyorum. Türkiye olarak hem imkanlarımızla hem tüm kalbimizle Azerbaycan’ın yanında olmayı sürdüreceğiz" diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2020, 14:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
colombo
colombo - 5 ay Önce

Evet hemen havaalanı cevresını duzenleme yapılır. her yer duzeltılır :) Sayın Cumhurbaşkanımız gittikten sonrada Allah bilir ne zaman yapılır ! Sayın cumhurbaşkanımıza Acaba sarayaltı caddesini , trabzon caddesini , avm kavsagını gösterirler mi acaba buraları yaptık diye :))

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.