Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan talimat: Belediyeler için illere ekip gönderildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı, uzman isimlerden oluşturulan ekipleri, belediyelerin yaptıkları icraatları takip etmek için göndermişti, Kahramanmaraş'ın da aralarında bulunduğu 22 ilde çalışmalar tamamlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan talimat: Belediyeler için illere ekip gönderildi

Çalışmalar şimdiye kadar Adıyaman Ağrı, Aksaray, Balıkesir, Bursa, Çorum, Düzce, Giresun, Isparta, Kahramanmaraş, Kırıkkale, Kilis, Malatya, Muş, Niğde, Osmaniye, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Yalova, Yozgat olmak üzere 22 ilde tamamlandı.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla belediyelerin çalışmalarını yakından takip ediyor.

Sahada vatandaşların nabzı tutulacak

A Haber'in haberine göre; İl Destek Programları kapsamında alanında uzman kişilerden oluşan bir ekip şehre giderek belediyelerin seçim öncesi vaatleri, yapılmakta olan ya da yapılması planlanan projelerin takibi, belediyenin faaliyetlerinin mevzuata uygunluğu ve siyasi açıdan sahada vatandaşların nabzını tutuyor.

22 kentte çalışmalar tamamlandı

Daha sonra AK Parti'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, raporları değerlendirmek üzere şehre gidiyor ilgili belediye başkanları ile bir toplantı gerçekleştiriyor. Şimdiye kadar Adıyaman Ağrı, Aksaray, Balıkesir, Bursa, Çorum, Düzce, Giresun, Isparta, Kahramanmaraş, Kırıkkale, Kilis, Malatya, Muş, Niğde, Osmaniye, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Yalova, Yozgat olmak üzere toplam 22 şehirde çalışma yapıldı.

"Bu güne kadar çok faydasını gördük"

Söz konusu çalışmayla ilgili bilgi veren Özhaseki, "Belediyecilik, okulu olan bir iş değil. Şehirlerde valilerimiz vardır, bir eğitim ve disiplinden gelirler ama belediyeciliğin bir okulu yok. Belediye başkanları sağduyulu, iyi niyetli ve gönül insanları olmak zorundadır. İnsanları temsil etmek adına toplum tarafından seçilen insanlardır. Başkanlar da görgüsüyle, iyi niyetiyle gayret içerisinde olur ve hizmet etmek için çabalar. Para ve personel yönetimini bilir ama asıl yönetimi iyi bilen insanları yanında çalıştırarak adeta bir orkestra şefi gibi sorarak, istişareyle güzel işler ortaya çıkarır. İstişarenin hikmetine inanıyoruz, bugüne kadar da çok faydasını gördük" dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2021, 20:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
mahmut
mahmut - 3 hafta Önce

Gelde bi bak kahraman maraş ne halde ne belediyesi bitirdi memleketin heryeri çürüdü bir gram asfalt yapmadı her şey her yer berbat bu belediye bu sefer bitirdi garez ediyor bu adam bide kitap yazmışmış

Hızlı
Hızlı - 3 hafta Önce

Evet seçim öncesi hızlı tren stat ta vaaddi hepsi boş

Yola devam
Yola devam - 3 hafta Önce

Şımarıklığı hazin sonu. İstanbul. Angarya. İzmir. Adana. Antalya. Hatay. Daha deha rüşvet ihale adam kayırma tepeden bakma. Hertum boru

Maykk
Maykk - 3 hafta Önce

Gelin gelin oy var, istemezmisiniz, sizin miladiniz doldu, adam kayirma torpil liyakatsizlik enflasyon almis basini gitmis, siz gelin oy isteyin, gerci bakaniniz geldi zengin bir ailenin dugunune

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.