Büyükşehir Belediyesi'nde işçilerin sendikadan istifaya zorlandığı iddiası

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan işçilerin maaşlarına zam vereceğiz iddiasıyla sendikadan istifaya zorlandığı iddia edildi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri işçilere ''Sendikadan istifa edin, biz size 10 TL yevmiye zam yapacağız' dediği öne sürüldü.

Büyükşehir Belediyesi'nde işçilerin sendikadan istifaya zorlandığı iddiası

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası Kahramanmaraş Şubesi arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinden anlaşma çıkmayınca geçtiğimiz gülerde işçiler sandığa giderek yaptıkları oylamada grev kararı almıştı.

Asgari ücretle ağır koşullarda çalışan Büyükşehir Belediyesi işçilerinin isteği yaşanabilir bir ücretle sendikalı, güvenceli bir şekilde çalışmak. Hizmet-İş Sendikası'na üye olan işçiler ise baskıyla sendikadan istifa etmeye zorlanıyor. Son olarak Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bazı yetkililer, Hizmet İş Sendikası işçilerini odasına çağırarak, ''Sendikadan istifa edin, biz size 10 TL yevmiyeye zam yapacağız'' diye söylediği iddia edildi.

AK PARTİ SESSİZLİĞİNİ SÜRDÜRÜYOR
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ile Hizmet İş Sendikası arasındaki gerginlik devam ederken, AK Parti Genel Merkezi; konuyla ilgili sessizliğini sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde oylanan grev sonucunda evet çıkmasının ardından parti yönetimi herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2021, 13:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
maraşlı
maraşlı - 7 ay Önce

Hayrettin sanada kalmaz o koltuk bildigin ne zulüm varsa yap ha şunuda söyleyim bu akıl tek senin aklın değil bu işte Mehmet Ertürkmende var mazlumun ahı indirir şahı

Moderin köle
Moderin köle - 7 ay Önce

Yazıklar olsun hakkım varsa zehir zıkkım olsun Allah sizide görüyor bizim ne şartlarda calistigimizida

ede
ede - 7 ay Önce

kmaraş büyük şehir bel seçimlerde chp den devir aldı onun için bu zulum

Elis
Elis - 7 ay Önce

sıkıntı yok seçim sandığı geldiği zamanda işçilerin sesi çıkmaz ödeşirler

Fatih köse
Fatih köse - 7 ay Önce

Greve gitmezlerse kalpten gidersin herhalde

mehmet
mehmet - 6 ay Önce

hayrettin güngör burası KAHRAMANMARAŞ beni zorla belediye başkanı yaptılar diyormuşun başkanlığım bittiği gün 1 saat bile durmam çantamı alır giderim diyormuiun bize ne aday olmasaydın zaten bu millet sana tek oy vermedi bu şehirde oy REİS e verilir sen şu kibrinden ve zulmünden bir an önce vazgeç KAHRAMANMARAŞLININ sabrı sınanmaz !

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.