Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet-İş arasında varılan anlaşmanın detayı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Hizmet İş Sendikası arasında greve sayılı günler kala sözleşme imzalandı. 2021 yılı için yüzde 5 zam, 2022 yılı için enflasyon + yüzde 2 oranında zam yapılacaktır.

Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet-İş arasında varılan anlaşmanın detayı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Hizmet İş Sendikası arasında bugün varılan mutabakata göre 2021 yılı için yüzde 5 zam, 2022 yılı için enflasyon + yüzde 2 oranında zam yapılacağı belirtildi.

Kamuoyuna duyurulan bu zam oranında her ne kadar işçilerin maaşına kısmi oranda fark yansıtılmışsa da işçi kesiminin bir nebze grev oylamasından sonra maaşına biraz zam yapıldığı görüldü.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinde çalışan işçilerin Whaattsapp ihbar hattına gönderdikleri mesajda ''madem anlaşmaya varılacaktı bu kadar sancılı sürecin neden sürdüğünü'' belirtirlerken ''maaşlarına yine de belli bir zam alamadıklarını'' ifade ettiler.

Hizmet-İş sendikasına bağlı işçilerin mesajlarında ''bu zam oranı yüzünden sendika ile olan bağlantılarını gözden geçireceğini'' yazmaları, ilerleyen günlerde bir çok gelişmelerin olacağını şimdiden gözler önüne sereceği benziyor. 

İşte bilgi notu. İşçilerin alacağı maaş detayı:
 

Hizmet İş Sendikası'ndan üyelerine gönderilen mesaj:

"Kıymetli Üyelerimiz 

KAHRAMANMARAŞ AKBEL AŞ  ile Hizmet-iş Sendikamız arasında  devam eden yoğun müzakere ve görüşmelerimiz sonucunda toplu iş sözleşmemiz anlaşmayla sonuçlanmıştır.

Geniş kapsamlı bilgilendirmeler Şubemizde ve düzenlenecek işyeri toplantılarında duyurulacaktır. 

Öncelikle bu mücadelede en ön saflarda bizimle birlikte yürüyen siz değerli temsilci ve üye olan tüm emekçi  kardeşlerimize teşekkür ederiz. 

Verdiğiniz destek, sendikamızın gücü ve deneyimiyle mevcut haklarımızı iyileştirmek ve yeni haklarımızı elde etmek için mücadeleye birlikte devam edeceğiz.

Sözleşme metinlerinin düzenlemesi ve imzalanması akabinde tüm işçilerimize dağıtılacaktır. 

Bu süreçte emeği geçen Genel Başkanımız Mahmut ARSLAN'a, Genel Başkan vekilimiz Av.Hüseyin ÖZ'e, Başkan Yardımcımız Halil ÖZDEMİR'e, Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin GÜNGÖR'e, tüm teşkilatımıza ve siz kıymetli temsilcilerimize, her bir işçi kardeşimize  çok teşekkür ederiz. 

Kahramanmaraş Şube Başkanlığı Yönetim Kurulu"

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2021, 20:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih
Fatih - 4 hafta Önce

Sendika başkanı işçiyi sattı hayrettin güngörün şartlarını kabul etti yazıklar olsun

hayrettin vurguncu
hayrettin vurguncu - 4 hafta Önce

Senün hesabın vrsa Allahında hesabı var. Hayrettin unutma mazlumun ahı indirir şahı işçilerin alın teri seni iflah etmez bu sözleşmeyi işçiler kabul etmiyor zam vs yok yazık günah ağam bizimle eğlenir mustafa abi

Yazık Yazık
Yazık Yazık - 3 hafta Önce

Sendika haklarınızı alacam deyip bir ayda bir günlük ikramiyeyi kazandı. Belediyede bastırmış dediğini yapmış yine işçinin hakkını sendikayla belediye paylaşmış tebrikler çok güzel oynadınız bu süreci...

YNLZ DELİİİ
YNLZ DELİİİ - 3 hafta Önce

SAYIN GUNGÖR KBB ÇALISANLAR HAKKI VERMEMİŞTİR RESMEN DALGA GEÇEREK BELEDİYEN BORÇU VAR VS VS SOYLEMİŞTİR SEN İŞÇİN HAKKI VERME BELEDİYEN BORCUNU İŞÇLERİN HAKKIN YİYEREK Mİ ÖDEYECEKSIN BELEDİYENIN BORÇLARIIN ALLAH VAR GAM YOK RABBIME HAVALE EDİYORUM

Sırtından vurulan işçi
Sırtından vurulan işçi - 3 hafta Önce

Bu sendika kadar adi bir sendika yok. Bize söylediği rakam bu değildi. Yazıklar olsun size hakkımız haram olsun herkes istifa etsin sendikadan.

mağdurlar
mağdurlar - 3 hafta Önce

Allah bildiği gibi yapsın yanı başımızda ki illerden ne farkımız vardı. Haram olsun haklarımız 3 yıldır mağdur et sonra 8 ay sözleşme imzalama verdiğin para da para olsa. Ayrıca bu sendika da çok güzel satmış oldu bizleri . Bundan sonra kimin tarafında olacağız görürsünüz. Hükümete yakınlığınız dolayısıyla yukarda bağladınız işi . HARAM OLSUN...

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.