Baro Başkanı Vahit Bağcı'dan Eski Başkan Metin Doğan ile ilgili bomba iddia!

Kahramanmaraş Baro Başkanı Vahit Bağcı, eski baro başkanı Metin Doğan’ın FETÖ’ye bağlı kapatılan zirve üniversitesi ile eğitim protokolü imzaladığını öne sürerek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Baro Başkanı Vahit Bağcı'dan Eski Başkan Metin Doğan ile ilgili bomba iddia!
banner150

Konu hakkında yazılı bir açıklama yapan Kahramanmaraş Baro Başkanı Vahit Bağcı 1949 yılında kurulan Kahramanmaraş Barosu kurulduğu günden bu yana, ülkemizin milli, manevi, demokratik değerlerine sahip çıkmış ve bu değerleri yüceltmek ülküsüne her daim bağlı kalmıştır” dedi.

Bağcı, yaptığı yazılı açıklamasında şunlara yer verdi: “Bilindiği üzere 15 Temmuz 2016’da ülkemizin bekasına kast eden hain Fetö darbe girişiminin ardından Kahramanmaraş Barosu olarak sorumluların ortaya çıkması için tüm platformlarda bu hain yapıyla mücadelemizi sürdürmekteyiz. Konuyla ilgili olarak; 16.11.2012 tarihinde Kahramanmaraş Barosu ile FETÖ ile bağlantısı nedeniyle kapatılan Zirve Üniversitesi arasında yapılan protokol dolayısıyla dönemin Baro Başkanı Metin Doğan hakkında bugün itibari ile Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığına şikayetemizi yapmış bulunmaktayız.

Bilindiği üzere, Türkiye Barolar Birliği Avukatlık Kanunu Yönetmeliğinin, ‘Yönetim Kurulu Toplantısı, Oylama Şekli ve Kararlar’ başlıklı 42 ve 43. maddelerine göre, baronun idaresi kapsamında yönetimi hakkındaki kararlar, Baro Yönetim Kurulunun üye tam sayısının SALT çoğunluğu ile alınması gerekirken, eski baro başkanı Metin Doğan, yetkisini aşar vaziyette, kişisel inisiyatifiyle ve yasal düzenlemeye (hukuka) aykırı olarak Fetö ile bağlantılı üniversite ile eğitim ve işbirliği protokolünü imzalamıştır.

Gaziantep, Adana, Kayseri gibi birçok çevre illerde devlet ve vakıf üniversitesi varken, Eğitim ve İşbirliği Protokolü imzalamak için Fetö ile irtibatlı olması nedeniyle kapatılan Zirve Üniversitesinin tercih edilmesi ve bu protokolün 2 yıllık süreyi kapsayacak bir zaman dilimi için imzalanmış olmasının Baro Eski Başkanı Av. Metin Doğan tarafından tüm kamuoyuna açıklanması gerekmektedir”

İŞTE O PROTOKOL:

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2017, 15:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.