banner232

Ankette Hayrettin Güngör sürprizi! Listeye giremedi

2020 yılı Haziran ayında yapılan bir araştırmada, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, sözde en başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmişti. Yıl bitmeden tekrar yapılan ankette ise Güngör, başarı sıralamasına bile giremedi.

Ankette Hayrettin Güngör sürprizi! Listeye giremedi

Piar araştırma şirketinin 30 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında yapılan 30 büyükşehir ve bunlara bağlı metropol ilçelerinde gerçekleştirilen ankette çarpıcı sonuçlar yer almış ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, listeye 10’uncu sıradan girmişti. Sonar Araştırma şirketi yeni yıla girmeden büyükşehirlerde gerçekleştirilmiş en geniş kapsamlı yerel yönetim performans araştırmasına ise Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, yerini AK Partili Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e kaptırdı.

BİZ DEMİŞTİK
Kanal Maraş her haberinde, her köşe yazısında Güngör’ün başarısının olmadığını, çöp toplamak dışında bir faaliyetinin olmadığı sonunda belgelenmiş oldu. Yıllardır doğru sonuçlara yakın sonuçlar veren Sonar Araştırma şirketi, Hayrettin Güngör’ün başarılı olmadığını resmen kanıtlamış oldu. Güngör, Haziran 2020’de seçildiğinde yüzde 67.60 ile seçilirken, şu anda oyunu 54.0’a düşürmüştü.

İBB BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU YILIN EN BAŞARILI BAŞKANI SEÇİLDİ
Sonar Araştırma şirketi yeni yıla girmeden büyükşehirlerde gerçekleştirilmiş en geniş kapsamlı yerel yönetim performans araştırmasını yayınlandı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu en başarılı başkan olurken, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ikinci sırada yer aldı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise ilk 5'e giremedi.

1 Kasım - 27 Aralık tarihinde yapılan ankette vatandaşlara "Yaşadığınız şehirdeki belediye başkanı başarılı mı?" sorusu soruldu. 20 büyükşehrin 7 tanesinde yüz yüze 13'ünde ise telefonla yapılan ankette ilk 10 belirlendi. Anket sonuçlarına göre yüzde 56.4 oy ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu en başarılı başkan seçildi.

İKİNCİ SIRADA MEHMET SEKMEN VAR
Listenin ikinci sırasında yüzde 56.1 oy oranıyla AK Partili Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen yer aldı.

TUNÇ SOYER ÜÇÜNCÜ SIRADA GELDİ
İzmir'in CHP'li Belediye Başkanı Tunç Soyer ise yüzde 55.6 ile üçüncü sırada. Dördüncü sırada da Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın var. Akın'ın oy oranı ise yüzde 54.7.Beşinci sırada ise Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen var. Eskişehirlilerin yüzde 53.8'i Erşen'in icraatlarından memnun olduklarını söyledi.

MANSUR YAVAŞ İLK 5'E GİREMEDİ
Öte yandan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş kendisine ilk beş içinde yer bulamadı. Yüzde 52,5 oy alan Yavaş altıncı sırada yer aldı.

Sonar Araştırma Başkanı Hakan Bayrakçı sosyal medyadan yayınladığı anket için Antalya Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in rahatsızlığı nedeniyle araştırmaya dahil edilmediğini söyledi.

(Kaynak: Kanal Maraş)

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2021, 16:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
TÜRKCAN
TÜRKCAN - 11 ay Önce

Hayrettin ne yapıyorki sıraya girsin

Hayrettine başarı nasip olmaz o garip gurabayla uraşmaya devam etsin

Kahraman hayrettin göngör
Kahraman hayrettin göngör - 11 ay Önce

Türkiye cumhuriyetinin en başarısız belediye başkanı kibir abidesi yanına yaklaşılmıyor vatandaşla görüşmüyor hizmet Yok insanlara tepeden bakıyor durum böyleyken ne listesi dua etsin o koltuğa oturduğunda partili partisiz herkes sevmiyor istifada şerefli bir duruştur istifa etsin gitsin yapamıyor ve yapamayacak şehir her geçen gün eriyor

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.