Andırın'da yüzde 50 zam yapılan ekmek, 1 liradan 1.5 liraya yükseldi

Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde ekmeğe yapılan yüzde 50 zammın ardından 1 liradan satılan ekmek 1.5 liradan satılacak. Vatandaşlardan gelen büyük tepkiler üzerine bir açıklama yapan Andırın Esnaf Odası Başkanı Mustafa Rüzgar ekmeğin Çarşamba gününden itibaren 1.25 TL'den satılacağını açıkladı.

Andırın'da yüzde 50 zam yapılan ekmek, 1 liradan 1.5 liraya yükseldi
banner150

Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde yüzde 50 zam yapılan ekmek fiyatları 1 liradan 1.5 liraya yükseldi. 

Tepkiler üzerine bir açıklama yapan Andırın Esnaf Odası Başkanı Mustafa Rüzgar ekmeğin Çarşamba gününden itibaren 1.25'den satılacağını söyledi.

Ekmeğe zam, Ramazan Ayı'nın ilk günü yapıldı. Zammın hem Ramazan'da hem de yüzde 50 oranında yapılması vatandaşların büyük tepkisini çekti. Zamla ilgili Andırın Kaymakamı Emre Dündar da bir açıklama yaptı.

DÜNDAR: ZAMMIN MAKUL BİR SEVİYEYE ÇEKİLECEĞİ TARAFIMA İLETİLDİ

Zammı doğru bulmadığını belirten Kaymakam Dündar, ''Ekmek fiyatlarının 1 liradan 1.5 liraya yükselmesi konusunda alınan kararı doğru bulmayarak gerekli arkadaşları uyardım ve yapılan zammın makul seviyeye çekilmesi konusunda görüş bildirdim. Savunma olarak daha önce 1.25 olarak zam yapıldığı ve uygulanmadığı söylendi ancak karar yerinde kalmış olması nedeniyle yapılan zammın yüzde elli olmadığı tarafıma iletildi. Uygulanmayan kararı iptal edilmesi gerekirdi. Bu durum vatandaşlarımızı mağdur edeceği için zammın makul bir seviyeye çekileceği tarafıma iletildi'' diye konuştu.

RÜZGAR: ZAM, BELEDİYE TARAFINDAN KABUL EDİLMEDİ

Andırın Esnaf Odası Başkanı Mustafa Rüzgar ise 2018'de Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (KMESOB) tarafından 25 kuruş zam yapıldığını ancak fırıncıların o yıl bu zammı uygulamadığını söyledi. Rüzgar, şöyle devam etti:

''Ramazan Ayı'nın girmesi ile susam hakkı isteyen esnaf 25 kuruş olarak zam aldı. Ancak uygulamaya hemen konulan 1.5 lira olan ekmeğe zam Belediye tarafından kabul edilmedi ve ekmeğin tekrar 1.25'ten satılmasına karar verdi. 2 gün boyunca 1.5 liradan satılan ekmek, 1 lira 25 kuruştan satılacak'' dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 13:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
EKONOMİ
EKONOMİ - 1 yıl Önce

Ekonomik hareketlilik için ne ya da neler yapılabilir ? Esnafın, işçinin, çiftçinin, köylünün, memurun kısaca vatandaşın bu hareketliliğe ihtiyacı var. Doların 3.50 seviyesine inmesi için , kredi faiz oranlarının 14-15 puan aralığına inmesi için neler yapılmalıdır ? Altın fiyatları çok yüksek insanlar düğün yapmakta zorlanıyor. Konut satışları geçen yıla göre düştü. Araba piyasası durgun. İşte Türkiyenin ana gündemi olan ekonomi haberlerine daha çok yer verilmeli.
Bu konularla ilgili haber yapılabilir mi ? Hepimiz elimizi taşın altına koymalıyız

HUZURLU RAMAZAN
HUZURLU RAMAZAN - 1 yıl Önce

Huzurlu bir ramazan için :
1. Gıda üreticisi iş yerlerinin daha sık hijyen denetiminin yapılmasını
2. Bütün işletmelerin fiyat listelerinin kontrolü . Fahiş fiyat uygulayan işletmelere ceza kesilmesi
3. Güvenlik güçlerimizin yol asayiş v.b kontrollerinin artırılmasını
4. Camilerin temiz ve hijyenik olması için cami görevlilerinin gerekli tedbirleri alması
5. İhtiyaç sahibi çok daha fazla kişiye ulaşılması ve rencide edilmeden yardım edilmesi
ÇOK ÖNEM ARZ ETMEKTEDİR.

Bilal bey
Bilal bey - 1 yıl Önce

Az bile yapılmış bence 100/100 artmalı israfın önüne geçmek lazım

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.