'Altın Kızlar' Kahramanmaraş'ta yakalandı!

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde hırsızlık şüphelisi İpek Y. (23) ve Deste K. (23), polis tarafından gözaltına alındı. Pazarcık ilçe girişinde uygulama yapan polis ekipleri, durumundan şüphelenerek durdurdukları bir otomobilde hırsızlık suçundan aranan İpek Y. ve Deste K.'yi gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, adliyeye sevk edildi.

'Altın Kızlar' Kahramanmaraş'ta yakalandı!

Pazarcık Ilçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri tarafından evlerden altın ziynet eşyası çaldıkları icin halk dilinde 'Altın Kızlar" olarak gezici hırsızlık şebekelerinde yönelik ilçe girişinde yapılan kontroller esnasında 2 aranan şüpheli kadın yakalandı.

Alınan bilgiye göre, gezici hırsızlık yapan kişilerin tespiti ve ilçeye girmesini engellenek amacıyla yol uygulaması yapan polis ekipleri, genellikle evlerden ziynet eşyası çaldıkları icin adına "altin kızlar" ismi verilen şüpheli kadınların takibini yapmak icin yolda uygulama yaptı. 

Hırsızlık olaylarını engellemek icin uygulamaya hergün aralıksız devam eden pazarcık emniyet müdürlüğü ekipleri yol uygulanmasında şüphe üzerine durdurduğu aracta hırsızlık suçundan aranan iki şüpheli bayanı yakladı. Yakalanan 23 yaşındaki İpek Y'nin ve Deste K'nın hırsızlık dahil değişik suçlardan 18 adet suç kayıtları olduğunu ve her iki bayanın da "Evden Hırsızlık" ve "Konut Dokunulmazlığı" suçundan 2 ayrı aranmalarının olduğunu belirledi. Şahısların ayrıca Adıyaman ilinde karıştıkları bir olay sebebiyle arandığı ortaya çıktı. Her iki şüpheli bayan da adliyeye sevk edildi.

EMNİYET TEKRAR UYARDI 
İl Merkezi ve ilçelerde meydana gelen evden hırsızlık olaylarının yüzde 90'ını ev zilleri çalan sözde bohçacı ve dilenci görünümlü bayanların gerçekleştirdiğini ifade eden yetkililer, bu gibi şüphelileri gören vatandaşların anında 155 polis imdat telefonunu aramalarını, ayanan vatandaşların isimlerin gizli tutulduğu belirtildi.

Zile basan şüpheli bayanların kapı açılmayınca evlerin boş olduğunu tespit ederek hırsızlık amaçlı evlere girdikleri hatırlatıldı. 

KAPILARI ANAHTAR İLE KİLİTLEYIN 
Bohçacı ve dilenci görünümlü şüpheli bayanların hırsızlık amaçlı eve girememesi için kapıların anahtar ile kilitlenmesinin gerektiğini vurgulayan uzmanlar, kapıların sadece cekilerek kiltlenmeden bırakılması halinde kolayca açılabileceğini belirtti. Genellikle bu tarz bayanların yanlarında kapı açmaya yarar plastik aparat olduğunu, sadece cekilerek kapatılan kapıları, kapı ara boşluğundan kart sokmak suretiyle kapı dili düşürüp birkaç saniyede açabildikleri ve bu konuda dikkatli olunarak kapıların anahtar ile mutlaka kilitlenmesi vurgulandı.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2018, 18:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.