Ali Öztunç'tan ilk seçim değerlendirmesi

24 Haziran seçimlerinin ardından, Kahramanmaraş’ta Milletvekilliği seçimlerinde sürpriz bir gelişme yaşandı. CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ali Öztunç girdiği yarışta kazanarak Milletvekili oldu. Bu sürprizin ardından Ali Öztunç ilk değerlendirmesini yaptı.

Ali Öztunç önceki gün gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin ardından milletvekili seçilmesiyle birlikte değerlendirmelerde bulundu. Öztunç, “Siyasette mazbata önemlidir, mazbatayı almak gerekir. Biz mazbatayı bekliyoruz” dedi.

Ali Öztunç, Kanal Maraş mikrofonlarına yaptığı seçim değerlendirmesinde, "Yüksek Seçim Kurulu'nun net mazbatayı vereceği âna kadar böyle bir açıklamayı yapmayı doğru bulmuyorum. Çünkü sonuçta İYİ Parti'nin Adayı Faruk Atlı beyide ben dün akşam tebrik etmiştim. O da bir yarış içerisinde, ben Faruk beyinde dün akşam karşılaştığımızda tebrik etmiştim az önce söylediğim gibi. Şu anda bir adım öndeyiz evet doğru ama tabi siyasette mazbata önemlidir, mazbatayı almak gerekir. Biz mazbatayı bekliyoruz. Ben geçen seçimleri yurt dışından gelen oylarla kaybetmiştim, kaderin bir cilvesi diyelim biz buna, bu seçimide yurt dışından gelen oylarla kazanıyorum gibi görünüyor. Hayırlısı diyelim daha bir şey söylemek için çok erken. Yarını görelim, yarın ne olacak bakalım, yarın ki tabloya görede bir değerlendirme yaparız tekrar." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2018, 14:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.