Akif Diş'den Cumhurbaşkanı'na açık mektup! 'Kahramanmaraş'ı kaybederseniz şaşırmayın...'

Duyarlı Maraşlılar sosyal medya hesabından Akif Diş yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğana mesaj göndererek Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'e eleştirilerde bulundu. 

Akif Diş'den Cumhurbaşkanı'na açık mektup! 'Kahramanmaraş'ı kaybederseniz şaşırmayın...'

Duyarlı Maraşlılar sosyal medya hesabından Akif Diş tarafından paylaşılan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'a açık mektup başlıklı yazıda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'e eleştirilerde bulunarak, '' Maraş Kalenizin surlarında kocaman çatlaklar oluştu, sayın Cumhurbaşkanım. Kaleniz gibi gördüğünüz Kahramanmaraş'ı kaybederseniz şaşırmayın'' dedi.

İşte Akif Diş'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım,

“Sayın Cumhurbaşkanım..

Size akıl vermek haddim değil ama, Keşke, Hayrettin Güngör beyefendiyi KMBB Başkanı adayı göstermeden önce, henüz kendisini tanımadığımız ve kendisinin de Maraş halkını tanımadığı hakikati göz önünde bulundurup ,bir kaç ay öncesinden şehrimize gönderip, bir iki ay Maraş'ta yaşamasını, şehrimizi ve şehir insanımızı tanımasını, bu şehrin insanları ile düz bir vatandaş gibi görüşmeleri sonrasında, kendisinin size olumlu veya olumsuz vereceği  tespitler doğrultusun da, bu işi başarabileceğine veya başaramayacağına karar verip ondan sonra aday gösterseydiniz, keşke..

Zira sizin uygun gördüğünüz kişi, kim olursa olsun ister ki Tehçi Memmed efendi olsaydı, sizi çok seven insanlar olarak kuzu kuzu oy verip belediye başkanı yapacaktık zaten..

Henüz dişe dokunur bir başarısını görememekle birlikte, elle tutulur dişe dokunur bir icraatı olmamasına rağmen, "dediğim dedik" misali tutumları ile halkımızın tepkisini alıp bu vesileyle size zarar verdiğini üzülerek söylemek zorunda kalıyorum..

Şayet sayın Hayrettin bey başkanımız, burnundan kıl aldırmamaya devam edip te hala halkının tepkisini almaya devam ederse, önümüzdeki seçimde ancak %35 oy alabileceğimizi, teessüfle ifade etmek istiyorum, affınıza sığınarak, sayın Cumhurbaşkanım..

Maraş halkı olarak sayın Hayrettin beyi tanımazdık.. Kişiliği karakteri hakkında hiç bilgi sahibi değildik..
Belediyeciliğin kitabını yazan bir uzman kişi olarak lanse edilince bağrımıza basıp, sizin hatırınıza başkan yaptık.. Ama gel gör ki güvendiğimiz dağlara karlar yağdı hem de yaz aylarının en sıcak günlerinde..

İyi yetişmiş bir bürokrat olabilir..
Devlet kademelerinde muhteşem başarılara imza atmış olabilir..
Masa başında belediyeciliği çok güzel bilebilir ama sahaya hiç girmeyen, kulübü tribünden idare eden bir antrenör misali belediye başkanlığı yapılmaz..

Söyleye söyleye dilimizde tüy bitiren ve kulak arkası edilen bir yığın acil projeler dururken, hala yıkım derdinde olan bir idare var maalesef güzel şehrimizde..

Kaç yıl geçmesine rağmen hala kadrosunu kuramayan, oturmuş mevcut kadroyu lav edip yerine getirilen daire başkanlarına bile bir kaç ay sonra istifa ettirip kaçıran bir yönetim var şehrimizde..

Borçlar bahanesiyle hiç bir yatırım yapılmazken, başka vilayetlerin belediye başkanları hiç borcu yokmuş gibi devasa yatırımlar yaparlarken, şehrimizin bırak ilerlemeyi kıçın kıçın geriye gitmesi hak mıdır, sayın Cumhurbaşkanım..
Türkiye’de tek borcu olan belediye, Kahramanmaraş Belediyesi mi yoksa..

Halkını hiçe sayıp  muhatap bile kabul etmeyen bir belediye reisi  o şehrin ŞEHREMİNİ olamaz..

Şehrimizde yüzlerce akil insanlar varken, Halk önderi niteliğin de âlimlerimiz hocalarımız mevcut iken, Maddi manevi bu şehrin cefasını çeken değerli büyüklerimiz varken, 
Maraş’ımızı cadde cadde sokak sokak bilen onlarca emekli bürokratlarımız varken, 
Bu kadim şehrimize hizmet etmiş tecrübeli siyasetçilerimiz ve değerli büyüklerimiz varken;
Bu zatı muhteremlerin fikirlerinden, bilgilerinden ve tecrübelerinden faydalanıp Maraş’ımıza daha güzel bir hizmet sunma fırsatı varken,
Sadece Belediye meclisinde el kaldırıp kol indiren siyasî üyelerin keyfiyyetine bırakılmamalıydı, benim Kahramanlar diyarı Kahramanmaraş’ım..

Hatta, şehrimize başka şehirden gelen misafirlerimizin "sizin belediye HDP li mi" sorularına muhatab kaldığımızı da ilave edeyim, sayın Cumhurbaşkanım.

Velhasıl sözün özü,
Maraş Kalenizin surlarında kocaman çatlaklar oluştu, sayın Cumhurbaşkanım..
Kaleniz gibi gördüğünüz Kahramanmaraş'ı kaybederseniz şaşırmayın..
Bizden uyarması..

Bu serzenişlerimizi dile getirmekle birlikte,
Bu çatlamaların sebebi sadece Belediye reisimizin olmayıp, milletvekillerimizin de katkıları elbette var.. 
Onlar icin de bir mektubum olacak size, yakın bir zamanda.. 
Saygı ve muhabbetlerimle..akfdş”
ifadelerini kullandı.


 


 

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2021, 17:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alper Bozkurt
Alper Bozkurt - 2 ay Önce

Yazan arkadaşım K maraşın sıkıntılarını dile getirmiş çok az eleştirmiş Nevşehir belediye başkanı gibi bunuda görevden alın mecliste çogunlugunuz var yenisini seçi tek çözüm

TÜRKCAN
TÜRKCAN - 2 ay Önce

Cumhurbaşkanım bu Hayrettini görevden al bize en büyük kurtuluş hediyesi olur ilk şeçimde yüzde attmışbeşe düşen oyo yüzde doksana çıkaralım

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.