AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili o kitabı yasaklattı

İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği tarafından verilen kararla ODA TV Yöneticileri Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan’ın birlikte kaleme aldıkları Mahrem kitabıyla ilgili internet linki ve haberlere dair yasaklama kararı alındı.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili o kitabı yasaklattı
banner150

Kararda kitabın satış linklerine ve konuyla ilgili haberlere yasak kararı getirildiği ifade edildi.Kararın detayları da kamuoyuyla paylaşıldı. AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç toplamda 15 ayrı yasaklama talep etmiş. Bu talep doğrultusunda “Mahrem / Gizli Belgelerde Türkiye’nin Sırları" adlı kitaba dair yapılan tüm haberler, sosyal medya paylaşımları ve satış linklerine yasak getirildi. Kararla birlikte kitabın satışı fiilen yasaklandı.

Söz konusu kitapta AK Parti dönemindeki yolsuzluk haberleri ve Amerikan gizli belgelerinde hem FETÖ’nün hem de AK Parti’nin nasıl yer aldığı bilgilerine geniş biçimde yer veriliyor.

RAHATSIZLIĞIN KAYNAĞI
Kitabın çarpıcı bölümlerinden bir tanesinde ise AK Parti'li Güvenç ve FETÖ arasındaki olduğu iddia edilen ilişkiye dair çarpıcı bilgi yer alıyor.Kitapta; Fethullah Gülen’in kardeşi S. Gülen’in ve yeğeninin de şüpheli olduğu soruşturma dosyasının üstünün AK Parti-Cemaat ortaklığıyla örtüldüğü anlatılıyordu. Kitaptaki iddiaya göre; dönemin Erzurum Valisi, bugünün AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç mağdur S.Ö.’nün kaldığı yurdu basmış ve “Hoca’ya (Fethullah Gülen’e) komplo mu kuruyorsunuz” diye çıkışmıştı. Kitabın yayınevi olan Kırmızı Kedi yayınevi de söz konusu engellemelere ilişkin bir açıklama yayımlayarak yasal yollardan mücadelelerini sürdüreceklerini dile getirdi

(Birgün)

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2017, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.