624 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi! Kahramanmaraş'a kimler gitti, kimler geldi?

Resmi Gazete'de yayınlanan atama kararnamesi ile 624 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi. Kahramanmaraş'ta da çok sayıda görev değişikliği oldu.

624 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi! Kahramanmaraş'a kimler gitti, kimler geldi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayınlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan veya hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 624 mülki idare amirinin görev yerleri liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildi. Atamalar, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2. ve 3. maddeleri gereğince yapıldı.

Karaname kapsamında Kahramanmaraş'ta da önemli değişiklikler oldu.

KAHRAMANMARAŞ'A KİMLER GELDİ, KİMLER GİTTİ?

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Bingöl Solhan Kaymakamı Mustafa Hamit Kıyıcı, Pazarcık Kaymakamlığı’na atandı. Çankırı’nın Eldivan Kaymakamı Emre Oğuztürk Andırın Kaymakamı olarak atandı. Denizli’nin Bozkurt Kaymakamı Talha Battal Çağlayancerit ilçesine görevlendirildi. Pazarcık Kaymakamı Adil Nas, Sivas Vali Yardımcılığı’na atandı. Türkoğlu Kaymakamı Gürbüz Saltaş, Düzce Vali Yardımcılığı’na görevlendirildi. Nurhak Kaymakamı Yasin Akgül, Şanlıurfa Vali Yardımcısı olarak atandı. Andırın Kaymakamı İbrahim Güneş, Batman Vali Yardımcısı olarak görevlendirildi. Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Türkoğlu Kaymakamlığı’na atandı. Bir dönem Ekinözü Kaymakam Vekilliği yapan Talat Tabur, Tokat’ın Reşediye ilçesine atandı. Bartın Vali Yardımcısı Ümit Şeref Kayacan, Göksun Kaymakamlığı’na atandı. Tunceli Hozat Kaymakamı Cuma Emeç, Kahramanmaraş Vali Yardımcısı olarak görevlendirildi.

Nurhak Kaymakamlığı’na ise henüz bir atama yapılmadı.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2021, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.