3 kentte FETÖ soruşturmasında 13 kişiye gözaltı kararı

Kahramanmaraş dahil 3 kentte, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ/PDY soruşturması kapsamında örgütle bağlantılı oldukları tespit edilen 13 kişi hakkında gözaltı kararı çıkardı.

3 kentte FETÖ soruşturmasında 13 kişiye gözaltı kararı

İzmir merkezli 3 ilde FETÖ operasyonu düzenlendi. İzmir, Ordu ve Kahramanmaraş’ta eş zamanlı başlayan FETÖ operasyonu, aralarında öğretmenlerin ve Bylock kullanıcılarının olduğu 13 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkardı. Polis ekipleri, şüphelilerin yakalanması için arama çalışmalarına devam ediyor.

OPERASYON BAŞLADI
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ operasyonlarına devam ediyor. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, İzmir, Ordu ve Kahramanmaraş’ta eş zamanlı operasyon başlattı. FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik soruşturma kapsamında, 2’si örgütün kriptolu haberleşme programı Bylock kullanıcısı, 11’i de aleyhlerinde ifade, teşhis gibi deliller bulunan ve 7’si görevine devam eden öğretmen, 5’i ihraç öğretmen, 1 çalışma izni iptal edilen özel okul öğretmeni olmak üzere toplam 13 şüpheliyi yakalamak için operasyon gerçekleştirildi.

Zanlıların yakalanması için operasyonlar devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.