Çifte standart ile adalet yara aldı. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde maliyetinin yarısına su satılmasına karşın, yüzde 50 indirim teklifinin iktidar bloğu oylarıyla kabul edilmesine tepkiler sürerken, Kahramanmaraş’ta ise su fiyatının indirimi Meclis'te gündeme bile alınmadı.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Cumhur İttifakı'nın aldığı kararla suya yüzde 50 indirim yapılması TBMM Genel Kurulu'nda tartışma konusu oldu.

Ankara’da suya indirim oyu veren AK Partili meclis üyeleri Kahramanmaraş’ta ise su fiyatlarının indirimli olması için verilen önerge gündeme bile alınmadı.

Dün akşam saatlerinde sosyal medya hesabından duyuru yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç konuyu Meclis'e taşıyacağını söylemişti.

Kahramanmaraş’ta halk otobüsüne saldırı anı kameraya yansıdı Kahramanmaraş’ta halk otobüsüne saldırı anı kameraya yansıdı

Bugün yapılan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nde ise suya indirim önergesi gündeme alınmadı.

CHP'li Öztunç, Belediye Meclisinde suya indirim tartışmalarına yönelik önergelerin meclis gündemine bile alınmadığını ifade ederek veryansın etti.

Öztunç şunları paylaştı:

1- AKP Ankara’da suya indirim istiyor, Kahramanmaraş’ta bindirim yapıyor. Ankara’da suya yüzde 50 indirim önergesi ve oyu veren AKP’li meclis üyeleri Kahramanmaraş’ta CHP ve İYİ Partinin yüzde 50 indirim önergesini gündeme dahi almadılar. 

2- AKP’nin iki yüzlülüğü bir kez daha ortaya çıktı. AKP anlayışına göre Ankara’da su fiyatları yüzde 50 ucuzlasın ama Kahramanmaraş’ta ucuzlamasın. Hatta son 1 yılda yüzde 105’lik zamla fiyatlansın. AKP’nin çifte standardı bizleri şaşırtmadı.

ali-oztunc_11

oztunc_13-ekim-2022