Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, eylül ayına ilişkin genel bir değerlendirme yaptı. ''Rüzgar gibi sağa sola savrulan bir süreç göreceğiz'' diyen Memiş, ''Elinizde para varsa neye ihtiyacınız varsa alın.'' tavsiyesinde bulundu.

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, piyasalara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Memiş, "Elinizde para varsa neye ihtiyacınız varsa alın" tavsiyesinde bulundu ve krediye ulaşmanın gittikçe zorlaştığını söyledi. Dünyanın hızlı bir şekilde sanallaştığını söyleyen Memiş, kredi kartı ve ATM kartlarının tarihe karışacağını da sözlerine ekledi.

Memiş şunları kaydetti: 

 -Gram altın TL fiyatını ekranlarda 1005 lira gösteriyorlar. Gram altın TL 1015-1018 lira aralığında. Ekrandaki rakamsal değerle fiziki tarafta bu makas aralığının açık olduğunu bilmeniz gerekiyor. 

islam1-9

Gram 1000 liranın altına düşer mi?

Gram altın 1000 liranın altına sarkar mı? Bunun olması için ekranda gram altının 990-985 lira olması lazım ki insanlar 1000 liranın altında kuyumculardan altın alsınlar. Ama bu ihtimalin olduğunu düşünmüyorum.

Elimde dolarım var gümüş almalı mıyım? Evet gümüş gram bazında da oldukça ucuz kalmaya devam ediyor. Eylül fiyatlaması başlayacak. 2022'deki yol haritamıza sadık kalarak parite üzerinden işlem yapıyoruz. Yıl sonuna kadar sancılı süreçler bizi bekliyor. Lütfen dikkat edin...

islam2-5

"Neye ihtiyacınız varsa alın"

Dünya sistemi sizi fakirleştirmek için kuruldu. Elinizde para varsa neye ihtiyacınız varsa alın. Doların yükselmesi emlak fiyatlarının yükselmesi, konut fiyatlarının yükselmesi anlamına geliyor. Her geçen gün paraya ulaşmak zorlaşıyor. Kredi almak zorlaşıyor.

islam3-2

"Artık ATM ve kredi kartı kullanılmayacak"

Enflasyon geçici değil. 2022-2023 enflasyon yılları. 2023 yılı itibari ile dünyadaki ülkeler kendi dijital paralarını hazırladılar. İlan edecekler. Dijital ortama duyarlı olun. Artık kredi kartı ve ATM kartları kullanılmayacak.

Sanal dijital şifreleme olacak. Herkesin cebinde kartlar var artık buna noktayı koyuyorlar. Yeni sistem cip krizini bahane edecekler bu ATM ve kredi kartlarını vuracak. Kimsenin cebinde kartlar olmayacak. 

-Şifre ile işlem yapacaksınız. Gittiğiniz yerde temazsız şekilde şifrenizi girerek işlem olacak. Dünya hızlı şekilde sanallaşıyor. 

1 Eylül itibari ile farklı pozisyon alarak yolumuza devam edeceğiz. Rüzgar gibi sağa sola savuran süreç göreceğiz.

Markete gitmek için arkadaşından motosiklet aldı, kaza yapıp hayatını kaybetti Markete gitmek için arkadaşından motosiklet aldı, kaza yapıp hayatını kaybetti

islam4-2