Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin görevleri arasında bulanan sokak hayvanlarını barınağa bırakma işinde bile sınıfta kaldı. Necip Fazıl Şehir Hastanesinin bahçesinin bazı bölümlerini sokak köpekleri istila etti. Vatandaşlar bu duruma isyan ederken, Büyükşehir Belediyesi görmüyor mu bunları, hayvanlar aç böyle başıboş hastane bahçesinde dolanıyorlar. Ya bir kişiye saldırırlarsa demekten kendilerini alamıyorlar.

Hizmet yapmamaya yemin etmişçesine tavır ve davranış içinde, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi koltuğunda oturan Hayrettin Güngör, yine eleştirilerin odağında oldu. 14 Ağustos 2020 tarihinde #kahramanmarastakatliamvar etiketi ile barınakta hayvanların yeterince ilgilenmediği nedeniyle yer yerinden oynamış, hayvan hakları derneği ortağı ayağa kaldırmıştı. Bugün Kanal Maraş ihbar hattına gelen bir çok fotoğrafta ise sokak köpeklerinin hala açlık ve sefalet içinde olduğunu gösterdi. Necip Fazıl Şehir Hastanesinin bahçesinde bulanan köpeklerin toplanması ve beslenmesinden sorumlu olan Büyükşehir’in bunu yapmaması yine eleştiri konusu oldu. Hayvanlara eziyet ve yetersiz personelin bedelini yine barınakta bulanan kişilere kesen Hayrettin Güngör’ün bu haber sonrası ise nasıl bir tavır takınacağı merak konusu oldu.

Kahramanmaraş'ta çöp konteynerinde bulduğu altını polise teslim etti Kahramanmaraş'ta çöp konteynerinde bulduğu altını polise teslim etti

BİR GÖRSELDE BUNA HAZIRLAYIP TEŞKİLATA ATIN
Kanal Maraş’ın her haberi sonrası bir görsel hazırlayıp konuyu güya açıklık getirmeye çalışan, açıklamasında bile dibe çakılan Büyükşehir Belediyesinin söz konusu bu olayla alakalı nasıl bir görsel yapacağı ise şimdiden merak konusu oldu. Yapılan işlerde bir aksaklık olduğunu belirten Basın kuruluşlarını düzlemeye çalışan, söz konusu yanlışı savunan Büyükşehir Belediyesinin Önsen köprüsü için yaptığı görselden sonra, dilsiz, sahipsiz bu sokak köpekleri için ne yapacağı herkesçe merak ediliyor.