Sabah yazarı Hilal Kaplan, Habertürk yazarı Fatih Altaylı'ya adını anmadan, "Eski zillet dönemini aratmayacak şekilde kaleminden salyalar saçıyor" dedi.

Altaylı, sosyal medya hesabından Cemile Taşdemir isimli aktrolle tartışma yaşamıştı. Kendisini hedef gösteren Taşdemir'e sert tepki gösteren Altaylı'ya, Hilal Kaplan olay yaratacak bir benzetme yaptı. 

 Kaplan'ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Kalem tuttuğu her darbe döneminde, demokrasiye müdahale etmek isteyenlere hizmet etmiş bir isim... Yetmemiş, başörtülü kadınlar için medya tarihindeki en çirkin ifadeleri kendisi zikretmiş. Yani medya dünyasına tek katkısı hakaret ve demokrasi karşıtlarına hizmet... Bugün de eski zillet dönemini aratmayacak şekilde kaleminden salyalar saçıyor. En son sosyal medyada bir hanıma 'yaratık' diyerek höykürmüş.

Programının erkenden sezon finali yaptığını yazdım diye de bendenize yine hakaretler sıralamış. Ancak programında veda ettiği kısımda 'Canım tatil yapmak istedi' derken, bana cevap yazısında ise 'Yönetime iki ay önce bildirdim' diyor. 'Hangisi doğru?' diye sorsam, yine en iyi bildiğini yapıp korkakça adımı anmayıp sonra da karakterinin gereği çirkinleşecek.

Bernard Shaw'un sevdiğim bir sözü var: 'Asla bir domuzla güreşme; çünkü üstün başın çamur olur. Ama işin kötüsü bu domuzun hoşuna gider.'" 

NELER YAŞANMIŞTI?

Eski AK Parti Denizli İl Yönetim Kurulu üyesi Cemile Taşdemir, HaberTürk yazarı Fatih Altaylı'ya Twitter'dan gazetecilere rüşvet verdiği iddia edilen Sezgin Baran Korkmaz konusunda imâda bulunarak, "Uğur Dündar, Fatih Altaylı, Sevilay Yılman ve daha nicelerinin suskunları asaletlerinden değilmiş onu öğrenmiş olduk" yazdı. Altaylı da yanıt olarak, "Yaratık, benim bu rezillikle ne alakam var. Şerefsizlik yapma. Utanmaz olma. Ben senin etrafında toplanan alçak hırsızlardan değilim. Adımı kirli ağzınıza almayın" yazdı. Taşdemir de, Altaylı'nın kendisine hakaret ettiğini savunarak, "Dert farklı. Dert, batan toplu iğnem" dedi. Altaylı, bunun üzerine "Türbanlı olmak sana önüne gelene istediğin gibi saldırma, istediğin gibi hakaret etme özgürlüğü ve kimsenin sana yanıt verememesi gibi bir hak mı sağlıyor! Ben de pantolonluyum, ceketliyim! Kravat da takıyorum. Böyle giyindiğim için her türlü eleştiriden muaf mı olmalıyım?" diye cevap verdi.