Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tasarrufu bir kenara bıraktı; İnsan Kaynakları Daire Başkanı Fikret G.'nin, görevde olmadığı ve yıllık izin aldığı günlerde belediye aracını kendi malıymış gibi şahsi işleri için kullandığı, yakıtını da belediyenin hesabından kullandığı ve defalarca Ankara'ya gittiği iddia edildi.

İhbar mektubunda; ''Şahsi aracı olsa böyle kullanır mı acaba? Tasarruf nerede, bunda kul hakkı var, yazık değil mi?'' yazılarak gönderilen mektupta ''yazılı tarihlerde araç takip sistemi kullanılarak aracın belirtilen tarihlerde nerde olduğunun ve izin kağıtlarına bakılırsa tüm gerçeklerin ortaya çıkacağını'' söyledi. 

Postadan gelen mektupta zarf üzerinde M.E. yazılmış adres bilgileride belirtilmiş olarak yazılan dilekçeyi, Kanal Maraş Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaaslan'ın adına yollayarak gerçeklerin ortaya çıkmasını istedi.

Posta ile Mustafa Karaaslan'a gönderilen ihbar mektubunda;
"Sayın Başkanlarım, sayın yetkililer; Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları Daire Başkanı Fikret G.'nin 46 LG 792 Plakalı devletin aracını ve devletin yakıtını kullanarak sürekli olarak hafta sonu veya yıllık izin aldığı tarihlerde görevlendirme olmadan, 1-8 Ocak 2021, 1-7 Şubat 2021, 19-21 Şubat 2021 ve 2-9 Nisan 2021 tarihleri aralığında Ankara'ya gidip geliyor şahsi aracı olsa böyle kullanır mı acaba? Hani tasarruf nerede? Bunda kul hakkı var yazık değil mi? yazılı tarihlerde araç takip sistemi kullanılarak aracın o tarihlerde nerede olduğunu ve izin kağıtlarına bakılırsa tüm gerçekler çıkacak bunun araştırılarak gerekli işlemlerin yapılmasını arz ederim." ifadelerine yer verildi.

KANAL MARAŞ KAMUOYU ADINA SORUYOR:

İnsan Kaynakları Daire Başkanı Fikret G. bindiği araç ile Kurban Bayramında da şehir dışına çıktı mı?

Büyükşehir Belediyemize ait bu araç babasının malı mı?

Hani Hayrettin Güngör kimseye tolerans göstermezdi? Hani Belediyenin malı tüyü yetmemiş yetimlerin malıydı? Kendisinin belediyeye getirdiği ve Daire Başkanı yaptığı kişi bunu yapıyorsa, Ki iddia bu yönde, kamuoyunun da Hayrettin Güngör'den cevap beklemesi hakkıdır.

Ve soruyoruz: Bu ihbar doğru mu? Araç takip sistemi ve Fikret G.'nin bahsedilen tarihlerdeki izin kağıtlarının kamuoyuna açıklaması yapılacak mı?

İHBAR OLARAK YAZILAN DİLEKÇEYE AİT GÖRSELLER: