Almanya'da hamile kalabilmek için 42 yaşındaki partnerinin prezervatifinde delik açan 39 yaşındaki kadın, 6 ay ertelemeli hapis cezasına çarptırıldı. Davanın olağanüstü olduğunu ve tarihi bir nitelik taşıdığını belirten hakim, duruşma sırasında "Bugün burada hukuki anlamda tarih yazdık" ifadesini kullandı.

Almanya'da yargıçların "tarihi" olarak nitelendirdiği davada, partnerinin kondomunda delik açan kadın, "cinsel saldırı" suçundan 6 ay ertelemeli hapis cezasına çarptırıldı.

HAMİLE KALABİLMEK İÇİN YAPMIŞ
Mahkeme, hamile kalabilmek için 42 yaşındaki partnerinin prezervatifinde delikler açan 39 yaşındaki kadına 6 ay ertelemeli hapis cezası verdi.

Pencereden bakınca gözlerine inanamadı: "Dünyada böyle bir güvercin hiç görmedik" Pencereden bakınca gözlerine inanamadı: "Dünyada böyle bir güvercin hiç görmedik"

TARİHİ BİR KARAR VERİLDİ
Kararı veren yargıç Astrid Salewski, davanın "olağanüstü" olduğunu söyleyerek "tarihi" bir nitelik taşıdığını ve Almanya hukuk tarihi kitaplarında yer alacağını belirtti.

"HUKUKİ ANLAMDA TARİH YAZDIK"
Sputnik'te yer alan habere göre; Yargıç Astrid Salewsk, duruşma sırasında "Bugün burada hukuki anlamda tarih yazdık" ifadelerini kullandı.