Türkiye Gazetesi Yazarı Ömer Faruk Ünal, Merkez Hakem Kurulu'nun Süper Lig’de görev alan hakem kadrosunu 'yeniden yapılandırma' adı altında aldığı kararla ilgili şok bir iddia ortaya attı.

Türk futbolu son yılların en büyük olaylarından birine dün şahit oldu. Merkez Hakem Kurulu, Süper Lig’de görev alan hakem kadrosunu 'yeniden yapılandırma' adı altında düzenledi ve 13 ismi listeden çıkardı.

Belli kulüplerin şikâyetlerini göz önünde bulunduran MHK, aralarında Türk hakemliğinin dünya markası hâline gelmiş Cüneyt Çakır’ın yanı sıra Fırat Aydınus, Ali Palabıyık, Abdulkadir Bitigen gibi isimleri listeden çıkardı.

Söz konusu olay, Türk spor kamuoyunda büyük yankı uyandırırken, bu kararlara büyük tepki geldi.

OLAYLA İLGİLİ BÜYÜK İDDİA

Türkiye Gazetesi Ömer Faruk Ünal, MHK tarafından yapılan hakem operasyonuyla ilgili flaş bir iddia ortaya attı. Süper Lig'de maç verilmeyecek olan 11 hakemin listesini hazırlayan Süper Lig kulüplerinin hangileri olduğu açıklandı.

"3 KULÜP, 1 TFF YÖNETİCİ, 1 MHK ÜYESİ"

Galatasaray'dan Fenerbahçe transfer çalımı! Abdülkerim Bardakcı Galatasaray'da! Galatasaray'dan Fenerbahçe transfer çalımı! Abdülkerim Bardakcı Galatasaray'da!

Ünal'ın yazısına göre; Sezonun geri kalan bölümünde Süper Lig ve TFF 1. Lig'de maç verilmeyecek olan 11 hakemin listesini Süper Lig'den 3 kulüp, bir TFF yöneticisi ve MHK'dan bir üyenin hazırladığı ileri sürüldü.

Bu kulüplerin ve isimlerin ise; Beşiktaş, Trabzonspor, Çaykur Rizespor, TFF yöneticisi Servet Yardımcı ve MHK Üyesi Ahmet Şahin bu olduğunu öne sürdü.