Zekeriya Öz ve 3 savcı görevden uzaklaştırıldı

Cumhuriyet savcıları Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş ve Mehmet Yüzgeç hakkında görevde uzaklaştırma kararı verildi

Zekeriya Öz ve 3 savcı görevden uzaklaştırıldı
banner150

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'ndan (HSYK) Zekeriya Öz ve 3 savcıya uzaklaştırma cezası geldi.

 

Cumhuriyet savcıları Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş ve Mehmet Yüzgeç hakkında görevde uzaklaştırma kararı verildi. HSYK 2. Dairesi tarafından durumu değerlendirilen cumhuriyet savcıları Zekeriya Öz, Muammer Akkaş, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç'in haklarındaki soruşturma sonuçlanıncaya kadar görevlerinden uzaklaştırılmasına karar verildi.

 

17-25 Aralık soruşturmalarının savcılarıyla ilgili soruşturma izni verilmesinin ardından toplanan HSYK 2. Dairesi, meslekten ihraçları talep edilen savcılar Zekeriya Öz, Muammer Akkaş, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç’in durumunu görüştü. Toplantıdan, soruşturma sonuçlanıncaya kadar savcıların görevden uzaklaştırılmaları kararı çıktı.

 

Haklarındaki soruşturma tamamlandıktan sonra da, 4 savcının meslekten ihraç edilip edilmeyeceklerine karar verilecek.

 

ZEKERİYA ÖZ HIZLI ÇIKTI

 

Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, eşyalarını toplamak üzere Bolu Adliyesi’ne geldi.

Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu 3. Dairesi tarafından uzaklaştırma verilen Savcı Zekariya Öz, görev yaptığı Bolu Adliye Sarayı’na gelerek eşyalarını toplamaya başladı. Saat 13.20 sıralarında adliyeye gelen Öz, odasına gelen misafirlerle bir süre görüştü. Zekeriya Öz’ün korumaları adliye önünde bekledi.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2014, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner154

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.