banner232

Yürek yakan açıklama: Hala yaşadıklarını sanıyormuş!

Konya'da 39 yaşındaki Gonca Pekşen ile boşanmasına rağmen bir arada yaşadığı eski eşi 40 yaşındaki Abdullah Koçak'ın öldürülmesi olayına tanıklık eden 11 yaşındaki çocukları İsmail Mete Koçak anne ve babasının hala yaşadıklarını sanıyormuş.

Yürek yakan açıklama: Hala yaşadıklarını sanıyormuş!

DHA'nın aktardığı habere göre; 11 yaşındaki İsmail Mete Koçak’ın anne ve babasının öldüğünden haberi olmadığını belirten amca Aziz Koçak, “Yeğenimiz hem öksüz hem de yetim kaldı. Anne babasının hâlâ yaralı olduğunu sanıyor.” dedi.

Yasak aşk iddiası yalan mı?

Zanlı Özkan Can’ın işlediği çifte cinayete gerekçe olarak “eşi Nadire T. ile Abdullah Koçak arasında yaşanan yasak aşk”ı göstermesiyle ilgili konuşan Aziz Koçak şunları kaydetti:

“Yasak aşk iddiaları kesinlikle doğru değil. Yengem Gonca Pekşen ve zanlının karısı Nadire T. çocukluk arkadaşıdır. Aralarında ilkokuldan beri birbirlerini çekememezlik vardı. Sürekli husumet yaşıyor, sürekli tartışıyorlardı. Sürtüşmeler küfürleşme boyutuna ulaşınca davalık oldular.”

Şantaj iddiası

Nadire T.’nin Abdullah Koçak’a mesaj yoluyla şantajda bulunduğunu öne süren Aziz Koçak, ağabeyinin şantaja boyun eğmediğini savunarak şöyle konuştu:

“Zanlının eşi Nadire T., ağabeyim mesajlar atarak şantajda bulunmuş. Kocası yurt dışından geleli 9 ay olmuş. Böyle bir namus davası olsa olayın içeriğini öğrenir öğrenmez kapıya dayanır, vurur. ‘Ben namusum için yaptım’ der. Ama aradan 9 ay geçmiş.”

İki aile arasındaki eski tartışmalardan dolayı mahkemelik olduklarını ve mahkeme heyetinin ağabeyi Abdullah Koçak lehine karar verdiğini belirten Aziz Koçak, “Mahkemenin kararını kaldıramayıp sokak ortasında yeniden tartışmaya başlamışlar. Ağabeyimle yengemin marketten dönmesini bekleyen zanlı, her ikisini de çocuklarının gözü önünde katlediyor.” dedi.

Ortada bir namus davası olmadığını yineleyen Aziz Koçak, “Madem böyle bir namus davası var, yengemi neden vurdu? Çocuğu neden yetim bıraktı? Madem karısıyla ilişkisi varmış, onu neden vurmuyor? Namus tek taraflı mı oluyor?” sözlerini kullandı.

Arka plan

Boşandıktan sonra yeniden birlikte yaşamaya başlayan Gonca Pekşen ile Abdullah Koçak, marketten döndükleri sırada evlerinin önünde Özkan Can isimli şahıs tarafından öldürülmüştü.

Yapılan otopsi sonucunda Abdullah Koçak’ın vücudundan 10, Gonca Pekşen’in vücudundan ise 5 kurşun çıkarılmıştı.

Gözaltına alınan Özkan Can, yaklaşık bir yıl önce eşi Nadire T. ile Abdullah Koçak arasında ilişki olduğunu öne sürerek eşinin uygunsuz fotoğraflarını Abdullah Koçak’a göndermesinin ardından boşandıklarını söylemişti.

İfadesinde “husumetli komşularıyla karşılaştıklarını ve Gonca Pekşen’in kendisine ve eşine hakaretler yağdırmaya başladığını” belirten Özkan Can, “Eşi Abdullah Koçak da onu onaylayan cümleler kurdu. Eşime hakaret etmelerine dayanamadım, ruhsatlı tabancamla ateş ettim.” demişti.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2021, 13:38
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.