Yol kenarları otoparklar artık ücretsiz

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, yol kenarı otoparklarının Çarşamba gününden itibaren ücretsiz olduğunu belirterek, 'Herhangi bir şekilde ücret almaya kalkan olursa bunun artık belediye ile bir alakası yok' dedi.

Yol kenarları otoparklar artık ücretsiz

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, Ulus'taki Rüzgarlı Caddesi’nde otoparkçılar ve esnaf arasında dün meydana gelen olaylarda bir kişinin hayatını kaybetmesi nedeniyle bir basın toplantısı düzenledi.

 

Toplantıda konuşan Gökçek, "Dün Rüzgarlı sokakta müessif bir olay gerçekleşti. Bir kardeşimiz menfur bir şekilde öldürüldü, bana göre şehit oldu. Allah gani gani rahmet eylesin. Ailesine başsağlığı diliyorum, Rüzgârlı sokak esnafına tümden geçmiş olsun diyorum. Gerçekten çok üzüldüm, bir vatandaşımızı böyle bir olayda kaybetmiş olmak çok üzdü” diye konuştu. 5-6 aydan bu yana yol kenarı otoparkları hakkında çok sık şikayet aldıklarını ifade eden Gökçek, ikinci ayda belediye meclisinin yeni bir karar aldığını hatırlattı.

 

Belediye meclisinden alınan kararları sıralayan Başkan Gökçek, “Otoparklarda disiplinsizlik fazlalaştı, bu disiplini sağlayabilmek maksadıyla şu kararları alalım ve uygulayalım. ANFA bütün otoparkçıları çağırdı mukaveleleri yenilememek için baya direnç oldu. Ama buna rağmen mukaveleleri yeniledik. Kontrollere başladık. Otoparkçılara ne el terminali tatbikatı yaptırabildik, ne önlük giydirebildik ne de yaka kartı koydurabildik. Arkadaşlara bol tutanak tuttuk. Bütün sıkıntıların üzerinde arkadaşlarla tekrardan konuyu mütalaa ederek, özellikle bunların mukavelesini fes edip ANFA tarafından işletmenin tek elden yapılmasını düşündük” şeklinde konuştu.

 

"KESİNLİKLE YOL KENARI PARALI OTOPARK KALMAYACAK"

 

'Önümüzdeki haftadan itibaren bilboardlar göreceksiniz vatandaşımızdan kesinlikle ve kesinlikle yol kenarı paralı otopark kalmayacak' diyen Gökçek, "Biz bunu yaparken otoparkçılarla yapılmış olan mukaveleler var. ‘Şu kadar yıl kiralanmıştır’ diye yerler var. Bunlar şartları yerine getirmediği için elimizde de yeterince tutanak olduğu için bu tutanaklardan istinaden hepsini fes edeceğiz" şeklinde konuştu.

Gökçek, konuşmasına şöyle devam etti:

 

"Bundan sonra Alo 153, Alo 155'e yapılan ihbarlar müşterek olarak takip edilecek, para almaya kalkan herhangi bir başıbozuk, kendisini otopark mafyası olarak kabul edip gelecekler olursa direk olarak Polis gidip müdahale edecek. Yaklaşık on tane ekip konulacak. Kesinlikle vatandaştan para alınmasını önlemeye çalışacağız."

 

Yol kenarı otoparkların haftaya Çarşamba ücretsiz olacağının altını çizen Gökçek, “Yol kenarı otoparkları bundan sonra ücretsiz. Herhangi bir şekilde ücret almaya kalkan olursa bunun artık belediye ile bir alakası yok” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE

banner75