Yangın güçlükle söndürüldü

Şazibey Mahallesi’ndeki el sanatları atölyesinin marangozhane bölümünde dün 01.10’da yangın çıktığı ihbarının gelmesi üzerine, Merkez İtfaiye Grubu, olay yerine 4,5 dakikada ulaşarak müdahale etmeye başladı.

Yangın güçlükle söndürüldü

 

Kahramanmaraş Onikişubat ilçesindeki el sanatları atölyesinde çıkan yangın güçlükle söndürüldü.

 

Edinilen bilgiye göre: Şazibey Mahallesi’ndeki el sanatları atölyesinin marangozhane bölümünde dün  01.10’da yangın çıktığı ihbarının gelmesi üzerine, Merkez İtfaiye Grubu, olay yerine  4,5 dakikada ulaşarak müdahale etmeye başladı.

 

 

Olay yerine ulaşıldığında tek katlı atölyenin tamamının duman ve alevlerle kaplandığı belirlendi. Aynı anda yangın mahalline sevk edilen Şekerdere İtfaiye Grubu ile birlikte 4 araç ve 12 itfaiye erinin 6 saati aşan yoğun bir müdahaleye girişti.

 

Saat 05.00 sıralarında yangın tamamen söndürüldü. İtfaiye ekibimiz soğutma çalışmasını tamamladıktan sonra saat 08.00’de gruplarına döndü. Yangında herhangi bir can kaybı ve ya yaralanma olayı yaşanmazken, atölyede önemli oranda maddi hasar meydana geldi.

 

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, yangının,  marangozhanede ısınma amacıyla kullanılan odun-kömür sobasının tam olarak söndürülmeden iş yerinin kapatılması sebebiyle çıktığı belirtildi.

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE