Vali ve Büyükşehir Başkanından engelliler yürüyüşü

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Engelliler Haftası münasebetiyle bir dizi etkinlik düzenledi.

Vali ve Büyükşehir Başkanından engelliler yürüyüşü

 

Engelliler Haftası kutlama programı etkinlikleri çerçevesince 12 Mayıs 2015 Salı günü saat 13.00’te Serinkent Kavşağı’ndan başlayan Engelliler Yürüyüşüne Vali Mustafa Hakan Güvençer, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Onikişubat İlçe Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Fetih Yanardağ, Engelliler Şube Müdürü Fatih Akşam ile diğer ilgililer, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ile öğrenciler katıldılar.

 

 

Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde yürüyen kortej Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’ne kadar yürüdüler.

 

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nin önünde son bulan yürüyüşün ardından Görme Engelli Rumeysa  duygu dolu mektubunu okudu.

 

Daha sonra İşitme Engeliler Okulu Halk Oyunları ekibi güzel bir folklor gösterisi sundular.

 

Gösterinin ardından sergi açılışına geçildi ve engelli öğrencilerin açtığı ürünler sergilendi.

 

Sergi çıkışında bir konuşma yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, engelsiz bir Kahramanmaraş için yola çıktıklarını ifade ederek: “Biz göreve gelir gelmez engelsiz bir Kahramanmaraş için şehrimizde engelli kardeşlerimizin daha rahat yaşamalarını sağlamak adına çalışmalara başladık. İlk olarak Engelliler Şube Müdürlüğü’nü kurarak engelli kardeşlerimize hizmet etmelerini sağladık. Bunun haricinde toplu taşıma araçlarını engelli kardeşlerimizin sorunsuz bir şekilde binmeleri için düzenlemeler yapıyoruz. Ayrıca yol ve kaldırımlarda da gerekli düzenlemeleri yaparak görme engelli kardeşlerimiz başta olmak üzere tüm engelli kardeşlerimizin hizmetine sunduk. Engelli kardeşlerimize en iyi hizmeti sunabilmek için çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.
 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Engelliler Şube Müdürlüğünce düzenlenecek kutlama etkinleri şu şekilde:

 

13 Mayıs 2015 Çarşamba günü ise saat 10.00-16.00 arasında Atatürk Parkı’nda  şenlik düzenlenecek.

 

Şehir merkezinde düzenlenecek etkinliklerin yanı sıra ilçelerde de 14-15 Mayıs tarihleri arasında ilçelerde de etkinlikler düzenlenecek.

 

14 Mayıs 2015 saat 09.00-13.00 arasında Elbistan Gençlik Merkezi’nde Halk Müziği konseri ve çocuklara yönelik eğlence ve hediye takdimi, Saat 14:00’te Afşin Belediyesi Engelliler Merkezi’nde  Halk Müziği Konseri, Çocuklara özel şenlik ve hediye takdimi

 

15 Mayıs 2015 Saat 14 :00’te  Pazarcık Engelliler Parkı’nda Türk Sanat Müziği Konseri, Çocuklara özel şenlik ve hediye takdimi.

 

FOTO GALERİYİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE