TSK ve ÖSO Raco'ya girdi ! Kent merkezi düştü !

Zeytin Dalı Harekatı'nda TSK ve ÖSO Afrin'in Raco belde merkezini ele geçirdi.

TSK ve ÖSO Raco'ya girdi ! Kent merkezi düştü !

Afrin'in teröristlerden temizlenmesi için Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan ve ÖSO birliklerinin de katıldığı Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Raco beldesinin merkezinin ele geçirdiği bildirildi.

Çatışmalar yer yer sürüyor.

Raco'da yaşanan çatışmalarda 120 PKK/PYD'li teröristin etkisiz hale getirildiği bildirilirken 200 aşkın PKK’lı teröristin de güneyden kaçtığı belirtildi.

TSK ve ÖSO, Afrin'in kuzeybatısındaki Racu belde merkezine sabahın erken saatlerinde operasyon başlattı. Terör örgütü YPG/PKK-DEAŞ, şiddetli çatışmalardan sonra belde merkezinden çekilmeye başladı. TSK ve ÖSO güçleri Raco belde merkezini ele geçirdi, çatışmalar devam ediyor.  Raco'nun içinden çekilen fotoğraf da paylaşıldı.

BÜLBÜL'DEN SONRA 2. STRATEJİK NOKTA
Yerel kaynaklar, YPG'li teröristlerin kasaba merkezinden çekildiğini ve beldenin doğu mahallelerinde yer yer silah seslerinin duyulduğunu aktarıyor.Batı cephesindeki Raco, kuzeydeki Bülbül'den sonra el değiştiren ikinci stratejik büyüklükteki yer oldu.Zeytin Dalı Harekâtı'nda ele geçirilen noktaların sayısı 123 oldu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE