Sosyal medyada yeniden gündem oldu! Dönerci kapattıran Ali Fuat Atik de Denizli Valisi Recep Yazıcıoğlu da

Koronavirüsle mücadele kapsamında yaptığı denetimler sırasında esnafa karşı tavrı büyük eleştiri konusu olan Denizli Valisi Ali Fuat Atik, bir dönercinin işletmesini kapattırmıştı. Bu olayın ardından 2003'te Denizli'de de valilik görevini yürüten efsane Vali Recep Yazıcıoğlu'nun videosu sosyal medyada yeniden gündem oldu.

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Covid-19 önlemleri kapsamında kentin en kabalalık caddesi olan Gazi Bulvarında denetim yapmıştı. Bu esnada, bir dönercinin kendisine cevap vermemesi ve ardından işletmenin kapatılması sosyal medyada çok konuşulmuştu. 

SÜPER VALİ GÜNDEME GELDİ
Bu olayın ardından, Türkiye’de bir dönemin en önemli yöneticilerinden biri olan ve ‘Süper Vali’ olarak bilinen Recep Yazıcıoğlu’nun Tokat Valisi olduğu dönemde başlattığı eğitim seferberliği videosu sosyal medyada gündem oldu. Tokat'a vali olarak atandığında Türkiye’nin en genç valisi unvanını elde eden Yazıcıoğlu, aynı zamanda kente çok sayıda okul ve sağlık ocağı yapılmasını sağlamıştı.

1984 YILINDA ÇEKİLDİ 
Sosyal medyada paylaşılan bir videoda Yazıcıoğlu’nun başlattığı eğitim seferberliğinden görüntüler yer alıyor. 1984 yılında çekilen bir videoda köyün muhtarının köylülere, ‘Vali beyin emri var danalarınızı satın okul yaptıracağız’ demesinin ardından köye okul yaptırılıyor. Vali Yazıcıoğlu ise olanları duyduktan sonra şaşkınlığını gizleyemiyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2020, 16:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.