Sokak hayvanları kısırlaştıracak

Afşin ilçesinde belediye ekipleri tarafından başlatılan çalışma kapsamında, sokak hayvanlarını kısırlaştıracak.

Sokak hayvanları kısırlaştıracak

 

Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde belediye ekipleri tarafından başlatılan çalışma kapsamında, sokak hayvanlarını kısırlaştıracak. 

 

 

Afşin Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, uzman ekipler ve zabıta ekiplerinin denetiminde kent genelindeki başıboş sokak hayvanlarının toplanarak, kısırlaştırma ve aşılama çalışması yapılacağı belirtildi. Afşin Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından önümüzdeki günlerde başlatılacak olan proje kapsamındaki çalışmalar hakkında bilgi veren Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven şunları söyledi:

 

“Kent genelinde toplanan sokak hayvanları mobil kısırlaştırma aracına alınarak, gerekli aşı ve operasyonlardan geçirilecek. Sokak hayvanları kısırlaştırma, kuduz aşısı ve parazitel bakımları yapıldıktan sonra kulaklarına küpe takılarak kayıt altına alınması sağlanacak. İşlemi tamamlanan hayvanlar 24 saat müşahede altında tutulduktan sonra doğal ortamlarına bırakılacak. Yapılacak olan proje için özel ekipler ile görüşmeler sağlandı ve önümüzdeki günlerde hayvanların toplatılma işlemine başlanacak. İşlem yapılan hayvanların doğal yaşama uygun arazi tespit edilme ve tahsis çalışmaları da aynı zamanda devam ediyor.”

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE

banner75