Soğuk ve yağışlı hava gidiyor!

Kahramanmaraş bugünden itibaren 3 gün süreyle parçalı bulutlu olacak ve hava sıcaklığı da nispeten yükselecek

Soğuk ve yağışlı hava gidiyor!
banner150

 

Soğuk ve yağışlı havanın, yerini ılık ve yağışlı havaya bırakması beklenirken; Kahramanmaraş ise bugünden itibaren 3 gün süreyle parçalı bulutlu olacak ve hava sıcaklığı da nispeten yükselecek

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Türkiye hafta başından bu yana Sibirya üzerinden gelen soğuk ve yağışlı bir sistemin etkisinde bulunmaktadır. Bu sistem nedeniyle ülkemizin büyük bölümünde etkili kar yağışları görülmüştür. Hava sıcaklıkları ise, ülkemizin batı bölgelerinde kuvvetli kuzey yönlü rüzgarla birlikte hissedilir derecede azalarak, mevsim normallerinin altında seyretmiştir. Yapılan son tahminlere göre soğuk ve yağışlı havanın yarın 21.02.2015 Cumartesi günü Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinin doğusunda yağışlara neden olduktan sonra ülkemizi terk edeceği tahmin ediliyor. Sibirya kökenli soğuk ve yağışlı havanın yurdumuzu terk etmesinden sonra 22.02.2014 Pazar günü akşam saatlerinden itibaren yurdumuzun batı kıyılarının, Orta Akdeniz üzerinden gelen ılık ve yağışlı bir havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının da batı bölgelerimizden başlayarak önümüzdeki hafta yurt genelinde artacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği bekleniyor. Hafta sonunda Marmara bölgesi ile İç Ege ve İç Anadolu'da sabah saatlerinde yoğun olmak üzere sis hadisesi beklenmektedir. Görüş mesafesindeki azalmadan dolayı ulaşımda meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekmektedir. Önümüzdeki hafta Orta Akdeniz üzerinden gelmesi beklenen ılık ve yağışlı sistem sebebiyle ülke genelinde görülecek yağışların, genellikle yağmur, Ege ve Akdeniz kıyı kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu ile iç bölgelerin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin edilmektedir" denildi.

 

Kahramanmaraş'ta ise bugün, yarın ve pazartesi günü parçalı bulutlu ve açık, salı ve çarşamba günleri de yağmurlu bir hava hakim olacak. Bu beş gün içerisinde hava sıcaklığı en düşük -2, en yüksek ise 11 derece olacak.

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2015, 08:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.