Rektör'ün Azeri konukları

KSÜ öğrencisi olan bir grup Azerbaycanlı öğrenci, Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci’yi makamında ziyaret ederek hem tanıştılar hem de sorunlarını dile getirdiler.

Rektör'ün Azeri konukları
banner150

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nden (KSÜ) okuyan bir grup Azerbaycanlı öğrenci, göreve geçtiğimiz günlerde başlayan Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci'yi ziyaret ederek, 'hayırlı olsun' dileğinde bulundular.

 

KSÜ öğrencisi olan bir grup Azerbaycanlı öğrenci, Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci’yi makamında ziyaret ederek hem tanıştılar hem de sorunlarını dile getirdiler. Kahramanmaraş-Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Topluluğu Başkanı Tural Şahbazlı ve beraberindeki heyet, Rektör Deveci’ye 'hayırlı olsun' dileklerini ileterek Azerbaycan bayrağı ve rozeti takdim ettiler. Ziyarette Tural Şahbazlı’nın yanı sıra Nadire Fevziyeva, Elnur Behbudlu, Azad Rehimli, Vusal Aliyev, Vusal Musayev, Abdulla Amirli, Samir Alakberov, Şehriyar Gurbanlı, İsmayıl Memmedov hazır bulundular.

 

 

Kahramanmaraş’taki Azerbaycanlı öğrenci sayısının her yıl biraz daha artırdıklarını dile getiren Şahbazlı şöyle konuştu: “Bizler burada okuyan Azerbaycanlılar olarak Kahramanmaraş’ı Azerbaycan’da da tanıtmak için çalışıyoruz, bu çalışmalarımız daha da devam edecek. Burada yaşadığımız bazı sıkıntılarımız vardı, biz de Rektörümüzü hem bir ziyaret edelim hem de sıkıntılarımızı dile getirelim dedik. Sorunlarımızı dinlediği için ve bize gösterdiği yakın ilgiden dolayı Rektörümüze teşekkür ediyoruz.”

 

Azerbaycanlı öğrencilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Durmuş Deveci ise; “Diğer öğrencilerimizden ayırmadığımız Azerbaycanlı öğrencilerimiz bizim için oldukça değerlidir. Üniversitemizden mezun edeceğimiz öğrencilerimizin, Azerbaycan’da Kahramanmaraş’ı ve Üniversitemizi güzellikleriyle anlatmaları ve buradan memnun bir şekilde ayrılmaları bizim için gurur vesilesidir. Öğrencilerimizin sıkıntılarını dinledik, bu sorunları hızlı bir şekilde nasıl çözebiliriz diye fikir alışverişinde bulunduk” dedi. 

 

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2014, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.