Osman Arısal, Çevre ve Şehircilik Müdürü oldu

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na ait atama kararları açıklandı.

Osman Arısal, Çevre ve Şehircilik Müdürü oldu

 

Sayim Ata'nın Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı'na atanmasının ardından vekaletle yönetilen Kahramanmaraş Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne Osman Arısal atandı.

 

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na ait atama kararları açıklandı. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan karara göre; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı; Türk Patent Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyeliğine Abdurrahman Yılmaz, Nevşehir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne, Mehmet Çiçek, Rize Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne, Artvin Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hasan Bebek, Artvin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Murat Cavunt, Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Osman Ulukaya, Kahramanmaraş Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Osman Arısal atandı.

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı; Gıda ve Kontrol Genel Müdür Yardımcılığına Süleyman Aslan, Bitkisel Üretim Genel Müdür Yardımcılığına Şevket Tekin, Mardin İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne Ali Elçin, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Başkanlığına Ali Recep Nazlı getirildi.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı; Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürü Hasan Kaplan ile Yatırım ve İşletmeler Genel?Müdür Yardımcısı Ahmet Sedat Sert, başka görevlere atanmak üzere görevlerinden alındı. Ayrıca 5’inci derece kadrolu Müfettişliğe, Müfettiş Yardımcısı Sıtkı Serhat Yıldırım, Isparta İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne, Servet Olpak, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcılığına, Çetin Arslan, Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı I. Hukuk Müşavirliğine, Hande Çetinbaş Bülbül, Yatırım ve İşletmeler Genel Müdür Yardımcılığına, Ayşegül Öztaş Yılmaz, Adana İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Sabri Tari atandı.

 

Milli Eğitim Bakanlığı; Şırnak İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Ahmet Alagöz, Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Necati Akkurt, Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Cengiz Mete getirildi. Maliye Bakanlığı Bursa Vergi Dairesi Başkanlığına Vergi Başmüfettişi Nuri Karakaş atandı.

 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı; Bakanlık Müşavirliğine Muhammed Ali Yumakoğulları, Artvin Orman Bölge Müdürlüğüne Mehmet Sedat Ecevit, Diyarbakır 10. Bölge Müdürlüğüne Edirne 11. Bölge Müdürü Yunus Algın, bu suretle boşalacak olan Edirne 11. Bölge Müdürlüğüne Adil Sabancı, Adana Orman Bölge Müdürlüğüne İsmet Erol getirildi.

 

OSMAN ARISAL KİMDİR

 

1973 yılında Malatya’da doğan Osman Arısal, İlk orta ve lise öğrenimini Malatya'da tamamladıktan sonra 1996 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Denizli Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

 

1999 yılına kadar özel sektörde meslek hayatını sürdürüp,  1999 yılında Malatya Sağlık İl Müdürlüğünde göreve başladı.  2001 yılında Mülga Malatya Bayındırlık ve İskan Müdürlüğüne emrine atanıp, İl Müdürlüğünü bünyesinde inşaat Mühendisi ve Şube Müdürlüğü vekilliği görevlerini yerine getirdi.

 

Ekim 2011 tarihinde Bingöl Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde vekaleten İl Müdürlüğü görevini yaptıktan sonra,  Ekim 2012 tarihinde Malatya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü emrinde Müdür Yardımcısı görevini yürütürken, 10.07.2014 tarihinden bu yana Kahramanmaraş Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz emrinde İl Müdürü olarak görevini vekaleten yürütüyordu.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2015, 09:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.