Öldürülen annenin karnından alınan 8 aylık bebek hayata tutundu

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, kocasının bıçaklayarak öldürdüğü Sezen Alkan’ın karnından alınan 8 aylık erkek bebek 4 doktorun uzun uğraşları ve çabalarıyla hayata tutundu.

Öldürülen annenin karnından alınan 8 aylık bebek hayata tutundu
banner150

Dün yaşanan cinayetin ardından hastanede sezaryen yöntemiyle dünyaya gelen bebek, Erzurum’da Atatürk Üniversitesi Yakutiye Araştırma Hastanesi Yeni Doğan Yoğun Bakım Servisinde tedavi altına alındı. Kuvözde tutulan Alkan bebeğin sağlık durumunun riskli olduğu ve hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi. 

SARIKAMIŞ DEVLET HASTANESİ'NDEN AÇIKLAMA

Sarıkamış Devlet Hastanesi Başhekimliğinden yapılan yazılı açıklamada kalbi duran bebeği yeniden hayata döndürmek için doktorların yoğun çaba sarf ettikleri belirtilerek şöyle denildi: 

"30 Mayıs 2018 tarihinde hasta acile geldiğinde kalp atımı ve solunum yoktu. Çoklu bıçak yaraları mevcuttu. Yapılan ultrasonda bebeğin zayıf kalp atımının olduğunun tespit edilmesi üzerine acil sezaryene alındı. İşleminin ikinci dakikasında bebeğin çıkarılması sağlanmış oldu. Bebek doğduğunda kalp atımı ve solunumu yoktu. Kalp atımı gelen bebek yapılan ilk müdahale sonrası solunum desteği eşliğinde Erzurum’da Atatürk Üniversitesi Yakutiye Araştırma Hastanesinin Yeni Doğan Yoğun Bakım Servisine sevki yapıldı. Operasyonu kadın doğum uzmanlarımız Op. Dr. Serpil Polat, Op. Dr. Gülşah Tiryaki Güner gerçekleştirmişlerdir. Çocuk Hastalıkları uzmanı Dr. Dilek Kaçar ve Anestezi uzmanı Dr. Aysu Hayriye Tezcan çocuğa müdahalede bulunmuşlardır." 

CANİ KOCA, BIÇAĞIYLA BİRLİKTE AĞAÇ KOVUĞUNDA BULUNDU

Güvenlik güçleri kaçan Barış Alkan'ı şehrin dört bir yanında didik didik aradı. Ekipler, zanlı Barış Alkan'ı bugün ilçeye 8 kilometre uzaklıktaki Kızılçubuk Mevkiindeki ormanlık alanda bir ağaç kovuğunda suç aleti bıçak ile birlikte yakalandı. Cani koca ifadesi alınmak üzere Sarıkamış İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

"KADINI, ÖLDÜRMEDEN ÖNCE BIÇAKLA DOĞRAMIŞ"

Erzurum Adli Tıp Kurumu'nda otopsisi yapılan talihsiz kadının cenazesi ise yakınlarına teslim edildi. Yeğeninin cenazesini alan acılı amca Selahattin Ateş, olayı şöyle anlattı.

"Yeğenim sancılanmış ambulans istemişler. Ambulans biraz geç kalmış. Kocası da o sırada işten dönmüş. Bıçağı eline alıyor. Boğazını, burnunu, dudağını, kulağını kesmiş. Hayvan bunu yapmaz. Vahşet bu yaptığı. Geçimsizlik vardı ve aşırı kıskançtı. Adam, bir deli raporu almış, devlette bunu serbest bırakıyor. İçeriye almıyorlar. Uzaklaştırma veriyor, gönderiyor yine aynı. Yıllardır şiddet görüyor. En son yalvardılar, yine barıştılar" dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2018, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.