Müthiş operasyona ödül!

Diyarbakır’ın Eğil ilçesinde içerisinde kadın ve çocukların da bulunduğu 12 kişinin mahsur kaldıkları Dicle nehrinden kurtarılmasında görev alan jandarma pilotları ödüllendirildi.

Müthiş operasyona ödül!

Diyarbakır’ın Eğil ilçesinde içerisinde kadın ve çocukların da bulunduğu 12 kişinin mahsur kaldıkları Dicle nehrinden kurtarılmasında görev alan jandarma pilotları Sikorsky firması tarafından ödüllendirildi.

Operasyonda helikopter su yüzeyine indirilmişti.  Bu hareket Skorsky helikopteriyle yapabilecek en zor ve riskli faaliyetlerden biri olarak değerlendiriliyor. Bu operasyonu gerçekleştiren ve ihbarın gelmesinin ardından 40 dakika içinde kurtarma faaliyetini tamamlayan Jandarma Pilot Binbaşı Utku Aşkın, Jandarma Pilot Yüzbaşı Aycan Savaş ve Jandarma Teknik Astsubay Çavuş Güner Kızıl  ‘Kurtarma Ödülü’ ve ‘Takdirname’ ile ödüllendirildi.

Eğil’de 12 kişi serinlemek için Dicle nehrine girmiş, daha sonra suların aniden yükselmesiyle birlikte nehrin ortasındaki bir adacıkta mahsur kalmıştı.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 15:46
YORUM EKLE

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.