MHP lideri Bahçeli'den 13 şehidimizle ilgili şok açıklama !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Şırnak'ın Uludere ilçesi Şenoba beldesindeki askeri helikopter kazasının en ufak ayrıntısına kadar incelenerek bütün yönleriyle aydınlatılmasının en acil tavsiyesi ve temennisi olduğunu bildirdi.

MHP lideri Bahçeli'den 13 şehidimizle ilgili şok açıklama !
banner150

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Sık sık meydana gelen ve evlatlarımızın şehadetine neden olan helikopter kazaları milletimizin kafasında soru işaretlerine yol açmış, kuşkuları artmıştır." dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Şırnak'ın Uludere ilçesi Şenoba beldesindeki askeri helikopter kazasının en ufak ayrıntısına kadar incelenerek bütün yönleriyle aydınlatılmasının en acil tavsiyesi ve temennisi olduğunu bildirdi.

Bahçeli, yazılı açıklamasında , Türk milletinin, felaketten felakete koştuğunu ve acı üstüne acı yaşadığını belirterek, ardı arkası kesilmeden alınan kara haberlerden dolayı milletin üzüntü içerisinde olduğunu vurguladı.

Şırnak'ın Şenoba Tugay Komutanlığından kalkış yapan ve içinde 13 Türk askerini taşıyan AS 532 Cougar tipi helikopterin dün akşam saatlerinde kalkışından kısa bir süre sonra kaza yaptığını anımsatan Bahçeli, "Diyarbakır Lice köyü kırsalında üç Mehmedimizin şehit, ikisinin de yaralanmasından hemen sonra Şırnak’ta vuku bulan felaket ülkemizi baştan ayağa sarsmış, milletimizi derinden yaralamış ve gönülleri yangın yerine çevirmiştir." ifadesini kullandı.

Bahçeli, şehitlerin emanetlerine ve hatıralarına sahip çıkılması gerektiğini belirterek şunları kaydetti:

"Şırnak’ın Uludere ilçesi Şenoba beldesindeki feci kaza kırımın en ufak ayrıntısına kadar incelenerek adli ve idari tahkikatla genişletilip bütün yönleriyle aydınlatılması en acil tavsiye ve temennimdir. Nitekim sık sık meydana gelen ve evlatlarımızın şehadetine neden olan helikopter kazaları milletimizin kafasında soru işaretlerine yol açmış, kuşkuları artmıştır. Bu itibarla her ihtimal hesaba katılarak, her iddia dikkate alınarak Şırnak Şenoba'dan Türkiye'nin üzerine düşen çığ kaldırılmalı, bundan sonra benzeri keder verici, milli vicdanları heder eden vakaların yaşanmasının önüne geçilmeli, önü de kesilmelidir."

Terörle mücadelenin kararlılıkla sürdürülmesi gerektiğine işaret eden Bahçeli, "Türkiye Cumhuriyeti'nin terörizmi yok edecek güçte, ihaneti yenecek inançta, milli güvenliğini temin ve takviye edecek kabiliyette olduğuna" dikkati çekti.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, milli birlik ve dayanışma ruhuna samimiyetle destek verilmesi gerektiğini ifade ederek, "Milliyetçi Hareket Partisi terörizmle adı konmamış savaşa sonuna kadar destek vermeye, milletiyle, devletiyle yan yana durmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailelerine, silah arkadaşlarına, Türk milletine sabır ve başsağlığı niyaz ediyorum. Vatan sağolsun, millet varolsun, hepimizin başı sağolsun." değerlendirmesinde bulundu.
 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2017, 15:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.