Meteorolojiden gök gürültülü sağanak yağış uyarısı!

Türkiye'nin kuzey ve iç kesimleriyle Akdeniz Bölgesi'nin yarın parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Akdeniz'in Toroslar kesimi, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Osmaniye çevreleriyle Adana'nın iç kesimlerinin kısa süreli, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.

Meteorolojiden gök gürültülü sağanak yağış uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün tahminlerine göre, yarın ülkenin kuzey  ve iç kesimleriyle Akdeniz Bölgesi parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak.
 
Marmara, Akdeniz'in Toroslar kesimi, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu  Karadeniz kıyıları, Osmaniye çevreleriyle Adana'nın iç kesimlerinin kısa süreli  ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az  bulutlu ve açık olacağı belirtiliyor. Rüzgarın Doğu Akdeniz'in doğusu, Güneydoğu  Anadolu'nun batısı ile Doğu Anadolu'nun doğusunda güney ve güneybatı yönlerden  kuvvetli (30-50 kilometre/saat) esmesi bekleniyor.

Bölgelere göre hava durumu
 
Karadeniz Bölgesinde yarın hava parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök  gürültülü sağanak yağışlı olacak. Rüzgar, Batı Karadeniz'de kuzey ve  kuzeybatıdan, akşam kuzeydoğudan, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 2-4  kuvvetinde esecek. Dalga boyu 1-1,5 metre olacak.
 
Marmara'da havanın parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü  sağanak yağışlı olması bekleniyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğudan 2-4, akşam 5  kuvvetinde esmesi, dalga boyunun yer yer 1,5 metreyi bulması öngörülüyor.
 
Ege Bölgesi'nde havanın parçalı bulutlu olacağı, kuzeyde sağanak ve  gök gürültülü sağanak yağış gerçekleşeceği tahmin ediliyor. Rüzgar, Kuzey Ege'de  kuzey ve kuzeybatıdan 3-5, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3-5 kuvvetinde  esecek. Dalga boyu 1-2 metreyi bulacak.
 
Akdeniz Bölgesi'nde hava parçalı bulutlu olacak, İskenderun  Körfezi'nde sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Rüzgar, batı ve  güneybatıdan 3-5, Antalya Körfezi'nde sabah ve akşam doğu ve kuzeydoğudan 2-4  kuvvetinde esecek. Dalga boyu yer yer 1-2 metreye ulaşacak.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2018, 21:10
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.